يكشنبه 6 بهمن 1398
نمایش 1 - 10 از 54
بیکاری هرروز بیشتر می‌شود؛
مهاجرت، شهر، روستا، بیکاری، دیار زاگرس

روستاهای ایلام که روزگاری محل اصلی تولید، درآمد و زندگی بودند امروزه در سایه بی‌توجهی و نداشتن برنامه مشخص حال‌ و روز خوشی ندارند و به علت‌های مختلف مثل بیکاری در حال تخلیه شدن هستند.

سال 1350 طی ابلاغیه سازمان محیط زیست کشور نسل ببر مازندران در جنگل‌های خزری منقرض اعلام شد و نام ببر مازرون برای همیشه در تاریخ حیات وحش ایران گم شد.

در حالی که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا سخنرانی خداحافظی با ملت را انجام داده، بحث و جدل‌های زیادی در بین رسانه‌های خبری درباره میراثی که وی پس از پایان دوره ریاست جمهوری اش به جا می‌گذارد، مطرح شده است.

نسلِ گرفتار بازی‌های رایانه‌ای؛
بازی های رایانه ای، کودکان، گرفتار، دیار زاگرس

ردپای فنّاوری بازهای رایانه‌ای بر روح، روان و جسم کودکان امروز کاملاً هویداست و گرچه آنها هوش و ذکاوت بیشتری نسبت به نسل قبل خود دارند اما زندگی‌شان گرفتار بازی‌های رایانه‌ای شده است.

مدتی است که معضلی به نام کودک فروشی زیر پوست شهر و اطراف بیمارستان‌های جنوب پایتخت در حال وقوع است.

تا پیش از برداشته شدن تحریم ها، بهانۀ خودرو سازان داخلی برای بی کیفیت بودن محصولات، تحریم صنعت خودرو و در پی آن عدم دسترسی به برخی از قطعات و مشکلات نقل و انتقالات مالی بود. حال، حدود یک سال از برداشته شدن تحریم صنعت خودرو می گذارد، اما گویی با برداشته شدن تحریم ها هیچ تغییری در کیفیت خودرو های ساخت دو خودروسازِ بزرگ ایران ایجاد نشده. اکنون پرسش این جاست که آیا واقعا مشکل ما تحریم ها بوده است؟

استعمال دخانیات‌ قابل‌پیشگیری‌ترین عامل مرگ

در حالی که شرکت‌های دخانیات به انتشار آگهی‌های تمام‌صفحة محصولاتشان ادامه می‌دهند، هر ساله تقریبا 438 هزار‌ آمریکایی بر اثر بیماری‌های مربوط به دخانیات فوت می‌کنند.

تریاک و عوارض آن

منشاء ترياك، گياه خشخاش است كه بخاطر اثرهاى پزشكى و ويژه آن، در گذشته كشت مى شده است. اما امروزه در بسيارى نقاط دنيا از جمله كشور ما كشت آن ممنوع است.

بررسی خودکشی وخودزنی وعلل آن

بررسی علل پیدایش  و اثرات اعتیاد  و روشهای ترک آن

صفحه‌ها