سه شنبه 6 فروردين 1398
مردم از گرانی‌های روزهای پایان سال می‌گویند؛
روزهای آخر سال 97 یکی از پس دیگری در حال گذر است و مردم در تکاپو و جنب و جوش خرید سال نو هستند اما در این میان برخی اقلام و اجناس بر مدار گرانی می‌چرخد و مردم در حسرت خرید تنها بر اجناس نظاره می‌کنند و خبری از خرید کردن نیست.
تمهیدات پلیس‌راه در ایام نوروز
رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: خودروهای دارای حرکات مخاطره‌آمیز در ایام نوروز توقیف خواهند شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ایلام با بیان اینکه روزهای پایانی سال،در کنار همه زیبایی هایی که با نو شدن طبیعت دارد شاهد حوادث ناگوار هستیم ، گفت: خانواده ها مراقب فرزندان خود باشند و به توصیه های و هشدارهای پلیسی توجه کنند .
کارشناسان مسائل خانواده، تربیتی و دینی بر این باورند که تصمیم های خانواده نقش به سزایی در بازگشتن مقوله ازدواج به جایگاه اصلی و اساسی خود در جامعه دارد.
محققان حدود ۶۰ ماده شیمیایی شامل آفت‌کش گلایفوسایت (مخصوص تراریخت) را در پوشک‌ها کشف کرده‌اند که برخی از آن‌ها ۱۵ سال است در اروپا ممنوع شده‌اند.
هزینه حداقلی زندگی کارگران در حالی سه میلیون و ۷۶۰ هزار تومان برآورد شده که خالص دریافتی یک خانواده ۳ نفره کارگری حداقلی بگیر، یک میلیون و ۵۳۰ هزار تومان است.
پس از غرس دو اصله نهال میوه؛
به‌مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه) دو اصله نهال میوه غرس کردند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه صف دریافت وام ازدواج در سال ۹۸ بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون نفر است، گفت: شرایط ضامن نیز در پرداخت وام ازدواج تسهیل شده به گونه ای که اخذ یک ضامن معتبر و سفته کفایت می‌کند.
گزارشی از واکنش های توییتری به پیش فروش نیم ساعته پراید؛
درحالی هدف اعلام شده برای پیش فروش محصولات پرفروش دو شرکت خودروسازی کنترل قیمت در بازار اعلام شده بود که ظرف مدت نیم ساعت فروش تمامی محصولات این دوشرکت در این طرح به پایان رسید.
آخرین وضعیت افزایش حقوق در سال 98؛
بعد از ورود لایحه بودجه به مجلس، بحث حقوق یکی از تبصره‌های چالشی آن بین نمایندگان و همچنین دولت قرار گرفته است؛ نمایندگان از یک سو میزان حقوق خود را می سنجند و با افزایش پلکانی مخالفت می کنند اما از سوی دیگر برخی از نمایندگان نیز با در نظر گرفتن اقشار نیازمند در پی افزایش پلکانی حقوق ها هستند.

صفحه‌ها