سه شنبه 24 مهر 1397
به مناسبت فرا رسیدن ماه صفر؛
امروز مصادف با آغاز ماه صفر دومین ماه قمری است؛ ماهی که به نحوست معروف است .
دبیر ستاد اربعین خبر داد:
دبیر ستاد اربعین با بیان اینکه دلار از چرخه اربعین حذف شده، گفت: بانک مرکزی به‌اندازه تمام زائران حواله‌ای معتبر را در حساب سفارت عراق قرار می‌دهد که پس از پایان اربعین از سوی دو کشور، درباره نحوه پرداخت آن تصمیم‌گیری می‌شود.
توسل به سلطان اهل سجده
یزید پس از واقعه کربلا درصدد نابودی و شهادت ائمه معصوم (ع) از جمله امام سجاد (ع) بود که پس از سالها ایشان را به شهادت رساندند.
نگاهی به مقاتل معتبر محرم؛
همزمان با شروع ماه محرم و شرکت در مجالس و محافل عزاداری‌ امام حسین(ع)، نیاز به شناخت و تمییز روایات صحیح و به دور از تحریف از واقعه‌ عاشورا بیشتر از هر زمانی احساس می‌شود.
مردم استان ایلام با فرارسیدن ماه محرم اوج ارادت خود به سالار شهیدان را با برگزاری آداب و رسوم مختلف نشان می‌دهند.
رئیس سازمان فضای مجازی بسیج خبر داد؛
معین گفت: آئین رونمایی از مجموعه یادمان عشق در سومین روز از هفته دفاع مقدس با حضور جمعی از یادگاران هشت سال حماسه دفاع مقدس و خانواده معظم شهدای مدافع حرم برگزار خواهد شد.
گزارش؛
بزرگترین اجتماع مادران عاشورایی و شیرخوارگان حسینی امروز جمعه مصادف با چهارم محرم به پاسداشت مقام کوچکترین شهید کربلا در سراسر کشور رقم خورد.
غلامرضا سازگار:
غلامرضا سازگار گفت: قرن هاست که مردم گریه می کنند و اشک آنها نه تنها کم نشده است بلکه بیشتر هم شده است. نهضت امام حسین را اشک نگه داشته است ولی اشکی که در آن معرفت باشد.
به مناسبت ولات امام موسی کاظم(ع)؛
امام موسی کاظم (ع) شخصیت بزرگواری می باشد که درباره فضائل و مناقب اش در منابع شیعه و سنی سخنان بسیاری نقل شده است
درباره روزی که پیامبر عمامه خود را بر سر امام علی(ع) گذاشت
اهمیت تعیین ساعت اجتماع از این بابت است که روشن شود آیا پیامبر اختصاصا برای ابلاغ امامت علی علیه السّلام دستور به اجتماع داده است یا این‌که اجتماع‌ برای نماز بوده و بعد از نماز،ایشان فرصت را مغتنم شمرده و از آن بهترین بهره را برده است...

صفحه‌ها