يكشنبه 6 بهمن 1398
امام حسن(ع)، در سال سوم هجرت به دنیا آمد، و مشهور آن است كه این مولود فرخنده در شب نیمه ماه رمضان-بهترین ماههاى خدا-متولد شده است.
تازه‌ترین توصیه‌ رهبر انقلاب به روزه‌داران؛
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جلسه‌ درس خارج فقه، توصیه‌هایی را برای استفاده از فرصت ماه مبارک رمضان و توجه ویژه به عبادت در سحرهای این ماه، بیان کردند.
به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز؛
حضرت ابوالفضل (ع) نمونه والگوی کاملی از از صفات والا برای انسان های امروزه هستند وبا بهره گیری از آن ها مطمئنا سعادت اخروی را به دنبال خواهد داشت.
به مناسبت سوم شعبان؛
ابن ابی الحدید می گوید سید آزادگان و معلم آزادگی در تاریخ امام حسین(ع) است. او کسی است که به همه مردم درس غیرت و عزت داد و مرگ در زیر سایه شمشیر را به زندگی با ذلت ترجیح داد.
ماه شعبان یکی از عزیزترین ماه‌های اسلامی و یادآور خاطره‌های بزرگ است که از همه مهمتر، خاطره میلاد مبارک سالار شهیدان کربلا، امام حسین(ع) و میلاد فرخنده حضرت بقیّة‌اللّه مهدی منتظر(ع) است که فضای این ماه را به بوی ولایت عطرآگین ساخته است.
آیت الله جوادی آملی از مراجع تقلید درباره زمان «لیلة الرغائب» با توجه به برخی اختلاف نظرها درباره حلول ماه رجب گفت: فردا شب (پنجشنبه ۱۶ اسفندماه) لیلة الرغائب است.
از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی؛
دفتر مقام معظم رهبری در اطلاعیه‌ای زمان برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله مؤمن اعلام کرد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه مهمی در آغاز دهه پنجم انقلاب را صادر کردند.
«فجر ۳۷» به پایان راه رسید؛
مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در حالی به پایان رسید که فیلم «شبی که ماه کامل شد» نتوانست با کسب 7 سیمرغ بلورین رکورد دار جشنواره شود.
حضرت فاطمه (س) الگوی کاملی برای همه می باشد که درس های فراوانی در زندگی این بانوی بزرگوار وجود دارد.

صفحه‌ها