يكشنبه 30 مهر 1396
سالروز شهادت امام علی بن الحسین (ع)، یادآور پایان رنجهای بی پایان آن امام هُمام است؛ رنجهایی که در اشعار شاعران آئینی نوحه گری می کند.
سازمان صداوسیما در حالی که قرار بود سریال‌های «هاتف» و «عقیق» را برای دهه دوم محرم روی آنتن ببرد یا زمان پخش آنها با مشکل مواجه شده یا در پخش آن.
نگاهی به آیین‌های عاشورایی؛
روایت محرم و سیاه‌پوشی ایران حکایت عرض ارادتی از شهرهای مختلف تا دورترین روستاهاست و آیین‌های عاشورایی تجلیگاه این ارادت است که در هرجایی رنگ و بوی خاص خود را دارد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار خانواده شهید محسن حججی:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: اگرچه فقدان شهید برای خانواده او مصیبت بزرگی است اما عزتی که خدا بواسطه او به کشور داد، مایه تسلا و آرامش آنها خواهد بود.
مسئول روابط عمومی هیئت دلسوختگان قمر بنی هاشم(ع)؛
مسئول روابط عمومی هیئت دلسوختگان قمر بنی هاشم(ع) ورامین گفت: از نمایندگان سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد(یونسکو) دعوت کرده‌ایم تا در مراسم سال جاری نیز شرکت داشته باشند و در صورت داشتن معیارهای مورد نیاز این اقدام فرهنگی، حرکت کاروان نمادین اسرای کربلا ثبت یونسکو خواهد شد.
سردار باقر زاده:
مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پنجشنبه ۱۳ مهرماه پیکر پاک و مطهر ۱۱۹ شهید دوران دفاع مقدس از مرز شلمچه وارد کشور می شوند.
با حضور رهبر معظم انقلاب
مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و اصحاب با وفای ایشان در شام غریبان در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.
هم‌زمان با فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السّلام)، امسال نیز همچون سال‌های گذشته، مجلس عزاداری در حضور رهبر معظم انقلاب برگزار خواهد شد.
اینجا فقط برای ما نیست
اگر اعتراضی هم هست، جای اعتراض ما به مواضع و عملکرد این آقایان مجلس عزای امام حسین علیه‌السلام در بیت رهبری نیست. ما آنجا هر قدر صمیمی باشیم، مهمان هستیم. آن مجلس خودش میزبان دارد و حضرت میزبان اگر اراده کنند، این مقامات اجازه‌ی ورود نخواهند داشت
همزمان با آغاز ماه محرم الحرام؛
بر افراشته شدن پرچم امام حسین (ع) بر کوه «ملیتا» در جنوب لبنان، موجب وحشت صهیونیست ها شد.

صفحه‌ها