پنجشنبه 29 شهريور 1397
کد مطلب: 15621
تاریخ انتشار : 3 مهر, 1396 - 12:52
حسین سلیمان زاده یکی از رزمنده دفاع مقدس درخصوص آن دوران گفت: جبهه با وجودانسان های مخلص وفداکارخود مرثیه ومداحی بود

به گزارش دیار زاگرس، دفاع مقدس واقعه ای است که درتاریخ جمهوری اسلامی نظیر آن پیدا نمی شود چون کشوری با دست خالی به جنگ 40 کشور دیگر می رودواینها همه نتیجه یک نظام کارآمد ودقیق است به نحوی که رهبری فرزانه ودلسوز مردانی خالص وپاک را رهبری می کند تا در راه دفاع از کشور از جان مایه بگذراند واینگونه است که دفاع مقدس نامیده می شود چون همه ی آن چیزی که دردفاع مقدس پیدا می شود برای هدفی پاک ووالاست.

"حسین سلیمان زاده" یکی از رزمندگان دفاع مقدس است که درآن دوران مداحی هم کرده است به این بهانه مصاحبه ای با اوداشتیم که مشروح آن به شرح زیراست:

با عرض سلام ادب وارادت به ساحت قدسی امام عصر(عج) وبه پیشگاه باعظمت رهبر معظم انقلاب وملت شریف ایران خصوصاً ایلام وشهرستان چرداول

اینجانب حسین سلیمان زاده قطره ای از دریای با عظمت این مردم، افتخار دارم به عنوان پیشکسوت روزهای حماسه وخون جامانده از قافله شهیدان در سالهای دهه 60 تا به حال ضمن حضور فعال در جبهه های نبرد حق علیه باطل وبعد از اتمام جنگ در دستگاه با عظمت سرور وسالار شهیدان با انجام مراسمات مذهبی ، مداحی ومرثیه خوانی در مراسمات وبرنامه های مختلف برای ترویج واشاعه فرهنگ غنی وپرومحتوای اسلام وآزمان های انقلاب اسلامی در توان فعالیت نموده واز خداوند مسئلت دارم این راه پرفضیلت را  به پایان رسانم.

سال 62 در معیت حجت السلام ومسلمین مرحوم حاج شیخ علی اصغرایزدی، آن روحانی مبارزوخستگی ناپذیربه جبهه های حق علیه باطل اعزم ودر محافل دعا، نیایش، مداحی ومرثیه همواره در راه اشاعه فرهنگی عاشورایی تلاش کرده ام.

حل وهوای مداحی در جبهه

جبهه با توجه به اینکه بسیج در مصداق کامل امام خمینی (ره) مدرسه عشق ، مکتب شاهدان وشهیدان گمنامی است که تربیت یافتگاه آن نام ونشان در گمنامی وبی نشانی گرفته انداین مضمون بلند وپرمغزآن پیرمراد مرشد را به عینه مشاهده کرده وفهمیدم که جبهه معراج اندیشه پاک رزمندگان است.

مداحی ومرثیه خوانی درآن جا معنی نداشت،  چرا که جبهه با وجود این انسان های مخلص وفداکارخود مرثیه ومداحی بود ورزمندگان با آن شور وشعف هرگاه در مراسم دعا وزیارت شرکت می کردند پر از احساس وانفاس قدسی انان زینت بخش محافل شده بود، به یاد دارم بعد از عملیات والفجر 3 درقدمگاه شهیدان (قرارگاه بانروشان) نوحه ی «ای از سفربرگشتگان کو شهیدان ما       کجا شد از غرق خون دوستان شما» می خواندم وآنان با یک شور وحال وصف نشدنی سینه زنی می کردند واشک می ریختند.

مداحی باید چگونه باشد

مداحی باید پر از خلوص ،نیت پاک ، صفای قلب و دراه اعتلای فرهنگ غنی اسلامی وآشنایی مردم با حال وهوای مصیبت های ائمه معصومین باشد.

امروزه در مداحی ها مواردی می بینیم که نشان از ورود فرهنگ بیگانه ودسیسه های دشمنان اسلام برای بر فاسد کردن شور حسینی وفرهنگ غنی ما دارد، امری که باعث نگرانی مداحان واندیشمندان اسلامی شده است .

برای پاسداشت دفاع مقدس چه باید کرد

از نسل جامانده از قافله شهیدان ودفاع مقدس انتظار می رود که ناگفته های آن روزهای حماسه وایثار به نحوه شایسته به نسل های آینده این کشور منتقل کنندواز فرهیختگان ، نخبگان علمی ، هنرمندان، مبلغین ودانشگاهیان ضمن تبلیغ وگسترش فرهنگ جبهه وجنگ ودفاع جانانه این مردم به صورت اکادمی در دانشگاه تدریس ومورد بررسی قرار گیرد و با گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان وبا برپایی یادواره ها وبرنامه متنوع ومختلف یاد آن روزها را گرامی وبه نسل های آینده منتقل کنیم.

توصیه به جوانان

جوانان امروزه همان جوانان زمان جنگ هستند اما مقطع جنگ ودفاع مقدس یک مقطع زمانی ویژه بود وبرگشت ناپذیر. دری باز به فضیلت ها و توانایی های جوانانمان که در موقع لزوم برای دفاع از کشوربه خواهند خواست. البته که جوانان امروزه باید مراقب نقشه های شوم دشمنان اسلام که از هر دری برای فاسد کردن جوانان وارد می شوند باشند.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب