سه شنبه 8 بهمن 1398
کد مطلب: 20646
تاریخ انتشار : 23 آبان, 1397 - 10:19
فرمانده سپاه چرداول گفت: کتاب باعث ایجاد بصیرت وآگاهی درجامعه می شود

به گزارش دیار زاگرس، کتاب وکتابخوانی یکی از ضروریات امروزه به شمار می آید ویکی از معیارهای پیشرفته شدن جوامع محسوب می شود ،درواقع هرچه میزان کتابخوانی در جامعه بیشتر باشد آن جامعه پیشرفته تر خواهد بود.

به مناسبت هفته کتاب وکتابخوانی با سرهنگ پاسدار پاکزاد نوید فرمانده سپاه چرداول مصاحبه ای داشتیم تا ضرورت ترویج کتابخوانی برای اقشار مختلف جامعه تبیین شود.

درباره اهمیت کتابخوانی بفرمائید:

کتاب امروزه دربسیاری از جوامع اهمیت ویژه ای دارد حتی در مبانی دینی ما بسیار به مطالعه ودانش افزوی سفارش شده ودرباره اهیمت کتابخوانی همین نکته کافی است که معیار سنجش پیشرفت هر جامعه با کتبخوانی همراه است.

خودتان بیشتر چه کتابهایی را مطالعه می کنید؟

کتابهای دفاع مقدس، حوزه سیاسی ونظامی وهمچنین بنا به ضرورت کار سپاه در حوزه های جامعه شناسی ، فرهنگی ، اجتماعی و...مطالعه داریم وسعی می کنیم از از کتاب فاصله نگیریم.

چه کتابی را مطالعه کرده اید وآن را به دیگران سفارش می کنید؟

کتاب خداحافظ سالار نوشته حمید حسام که اطرات پروانه چراغ‌نوروزی؛ همسر سرلشکر شهید حاج حسین همدانی به قلم حمید حسام است.

شروع داستان از سال ۱۳۹۰ است که شهید همدانی خانواده خود را در اوج بحران سوریه و سقوط دمشق، آگاهانه به آن شهر می‌برد. بعد از بازگشت به ایران زمانی که سوریه امن و بحران سقوط دمشق کم می‌شود، خانم چراغ‌نوروزی شروع به نوشتن خاطرات کودکی خود می‌کند و داستان به دهه ۴۰ برمی‌گردد.

زندگی شهید همدانی پر بود از حادثه، مجروحیت، گمنامی و کارهای بزرگی که ناشناخته مانده‌است. بخشی از کتاب به خاطرات و نقش شهید همدانی در تاسیس سه لشکر سپاه در سال‌های دفاع مقدس و ماموریت‌های متعدد از جمله حضور وی در آفریقا و در نهایت دفاع از حرم اهل‌ بیت(ع) در سوریه می‌پردازد. همه این‌ها در کنار شنیدنی‌های قصه‌ی حرم و مقابله با تکفیری‌ها در این کتاب جمع شده‌است.

فواید کتابخوانی را در چه چیزی می بینید؟

کتاب  وکتابخوانی باعث ایجاد بصیرت وآگاهی در میان افراد جامعه می شود تا بهتر بتوانند مساله روز جامعه را بشناسند و با روبه رو شوند.

مشکلات کتابخوانی :

فضای مجازی امروزه به دشمن شماره یک کتاب مبدل شده وباید در این خصوص روی فرهنگ مردم کار کنیم.

چند توصیه جوانان؟

همراه بودن با کتاب باعث ایجاد آگاهی درباره مسائل مختلف می شود واگر این درمیان جوانان نهادیه شود می تواند بسیاری از مشکلات را کم کنند

سخن آخر:

باید روی مساله کتابخوانی همه نهادها به صورت جدی کار کنند تا به یک فرهنگ درمیان مردم تبدیل شود.

 

انتهای پیام

نظر شما