يكشنبه 3 تير 1397
کد مطلب: 14399
تاریخ انتشار : 11 تير, 1396 - 10:34
مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی ایلام از اعزام 2800 دانشجو در قالب اردوهای جهادی برای خدمت در مناطق محروم استان خبر داد.

به گزارش دیار زاگرس ، به نقل از ایلام رصد ، "مهدی مرادی" مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام، در  گفتگو با خبرنگار ایلام رصد، از انجام مقدمات لازم برای برگزاری اردوهای جهادی دانشجویی در تابستان امسال خبردادو گفت: 2800 نفر از دانشجویان دانشگاه های استان در قالب اردوهای دانشجویی این سازمان برای خدمت رسانی به مناطق محروم استان اعزام می شوند.

مرادی با بیان اینکه 600 نفر در قالب اردوهای سه روزه، و 500 نفر نیز در قالب اردوهای یک روزه اعزام می شوند، خاطرنشان کرد: 60 درصد این اردوها در تابستان امسال برگزار و اعزام اولین گروه جهادی دانشگاه های علمی کاربردی استان و ایوان به مقصد دهستان چم زی ملکشاهی و شهرستانن ایوان و در زمینه های فرهنگی آموزشی خواهد بود.

مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی ایلام، تصریح کرد: طبق قراردادی که با قرارگاه پیشرفت و آبادانی صورت گرفته است، گروه های جهادی در دهستان های هدف این قرارگاه در شهرستان های دهلران، آبدانان، ملکشاهی، وگروه های شهرستانی چون دره شهر، آبدانان و ایوان در شهرستان خود اردوها را برگزار می کنند.

وی یادآور شد: رویکرد اردوهای جهادی در سال جاری در بحث اقتصاد مقاومتی، و آموزش اشتغال و کارآفرینی است که در این راستا آموزش های لازم در راستای کارآفرینی روستایی و کشاورزی، صنایع دستی، اشتغالاتت خانگی، به مردم مناطق محروم استان ارائه خواهد شد.

مرادی با بیان اینکه گروه های جهادی دانشجویی همچون سال های گذشنه در عرصه های عمرانی، فرهنگی، آموزشی و بهداشت و درمان فعالیت می کنند، اظهار داشت: بسیج دانشجویی با داشتن بیش از 200 دانشجوی رشته های مختلف پزشکی و پیراپزشکی یکی از فعال ترین عرصه های خدمتی خود را در حوزه بهداشت و درمان قرار داده است.

مرادی در ادامه با اشاره به دیگر عرصه های فعالیت گروه های جهادی دانشجویی گفت: در عرصه کشاورزی با آموزش شیوه های کشاورزی نوین و صنعتی، اصلاح روش ها و بالابردن بهره وری، ارائه خدمات دامپزشکی، برگزاری مختلف اردوهای فرهنگی، کلاس های تقویت بنیه درسی دانش آموزان روستایی، آموزش شیوه های سبک زندگی برای خانواده ها، کلاس های آموزشی صنایع دستی و مشاغل خانگی نیز از دیگر خدماتی است که توسط گروهای جهادی ارائه می شود.

این مسئول بیان کرد: اردوهای جهادی دانشجویی آزمایشگاه عملی برای تربیت نیروهای جهادی هم تراز انقلاب اسلامی و مدیران جهادی و انقلابی است که می توانند همواره منشا خدمات به مردم کشور باشند.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب