شنبه 1 ارديبهشت 1397
کد مطلب: 14422
تاریخ انتشار : 13 تير, 1396 - 08:23
شهردار سرابله گفت:حفاری های غیر اصولی و تخریب خیابان های شهر توسط اکیپ های انشعاب آب و فاضلاب به نوعی نارضایتی مردم را نیز در بر خواهد داشت.

به گزارش دیار زاگرس ، سجاد میرزایی شهردار سرابله در جلسه ای که در خصوص مرمت معابر شهری با حضور مراد یگانه فرماندار  چرداول و رئیس امور آبفای شهری در دفتر فرماندار برگزار شد، اظهار کرد: در یک ماه گذشته عملیات حفاری توسط آبفای شهری در نقاط مختلف شهر صورت گرفته که نارضایتی و اعتراض شدید مردم را در پی داشته است.
به گفته وی، کوچه ها و خیابان های شهر سرابله کم عرض و باریک است و به همین خاطر حفاری های انجام شده مشکلات متعددی را در تردد مردم و خودروها بوجود آورده و فضای خشن و نامناسبی در شهر بوجود آورده است.
میرزایی در ادامه این نشست که به منظور ارائه گزارش و پاسخگویی به برخی ابهامات در خصوص تعامل بین شهرداری و آب و فاضلاب برای ارائه مجوز به مشترکین برگزار شده بود، افزود: آب و فاضلاب در حفاری هایی که به منظور واگذاری انشعاب و یا رفع خرابی شبکه انجام می دهد، می بایست برابر قانون و دستورالعمل حفاری ها اقدام کند.
شهردار سرابله تاکید کرد: شهرداری نیز در صورت رعایت قوانین و مقررات فنی و اصولی حفاری مکلف به صدور مجوز است و در این خصوص همکاری های لازم را خواهد داشت ولی در مواردی آب فاضلاب بدون هماهنگی و اخذ استعلام و دریافت مجوز اقدام به حفاری می کند.
میرزایی یادآور شد: کمسیون حفاری در جلسات خود اصول و مقررات فنی برای حفاری ها و انشعابات را پیش بینی می کند ولی متاسفانه کسئولان اداره آب و فاضلاب شهری بدون هیچ گونه توجه و رعایت اصول فنی اقدام به تخریب و حفاری غیر اصولی در چندین مورد در خیابان های تازه روکش آسفالت شده، کرده اند، که این عمل قابل پذیرش نیست و نوعی خسارت به بیت المال بوده و هدر رفت هزینه ها، است.
وی اضافه کرد: نباید به بهانه خدمات دهی به مردم هزینه های هنگفتی که توسط شهرداری صرف مرمت و روکش آسفالت معابر سطح شهر شده به هدر رود و معابر به صورت غیر اصولی تخریب شود.
شهردار سرابله گفت: اگر هدف مسئولان شهر خدمت به مردم در راستای عمران آبادانی است باید با همدلی، همکاری و هماهنگی با حوزه های مختلف کار کرده و از هرگونه اقدام غیر اصولی و غیر فنی که نه تنها به سود مردم نیست بلکه به نوعی نارضایتی مردم را نیز در بر خواهد داشت، خودداری کنیم.
میرزایی با اشاره به حفاری های غیر اصولی و تخریب خیابان های شهر توسط اکیپ های انشعاب آب و فاضلاب یادآور شد: اقدامات آب و فاضلاب توجیه فنی ندارد.
به گفته وی، این شرکت می بایست قبل از اینکه خیابان ها و معابر شهری روکش آسفالت شوند اقدام به نصب انشعابات مورد نیاز با هماهنگی شهرداری می کرد و در موارد معدودی هم که بعد از آسفالت نیاز به حفاری داشت با رعایت اصول فنی و استفاده از روش ها و ابزارهای نوین در ابعاد استاندارد اقدام می کرد.
شهردار سرابله همچنین از ادامه عملیات حفاری تا میدان معلم خبر داد و گفت: شهرداری همزمان و بصورت شبانه روزی اقدام به آب پاشی و شن ریزی معابر حفاری شده کرده و هفته آینده اقدام به روکش آسفالت این معابر را شروع خواهد کرد.
رئیس اداره آب و فاضلاب شهری چرداول نیز در این جلسه ضمن تقدیر از خدمات شهرداری و اقدامات گسترده در سطح شهر و با اشاره به برخی حفاری ها و انشعابات غیر قانونی و غیر مجاز که بعضا بدون اطلاع شبکه آب و فاضلاب انجام می شود، گفت: تلاش خواهیم کرد با همکاری بیش از پیش و هماهنگی لازم با شهرداری در خصوص حفاری ها اقدام کنیم تا از تخریب و زدن خسارت مالی به مجموعه شهرداری خودداری شود.
مراد یگانه فرماندار چرداول نیز گفت: همه مسئولان باید با وحدت رویه مشخص و همکاری لازم در جهت اجرای طرح ها و همچنین برقراری عدالت عمرانی در سطح شهر قدم برداشته و از وضع موجود که منجر به ناهماهنگی هایی بین آب و فاضلاب و شهرداری شده خوداری کرده و با تعامل بیشتر در جهت توسعه شهر عمل کنند.
فرماندار، رئیس آب و فاضلاب شهری و شهردار سرابله در پایان از محلات و برخی معابر حفاری شده بازدید کردند و مقرر شد شهرداری نسبت به ترمیم نوار حفاری ها و روکش آسفالت معابر با استفاده از اعتبارات در نظر گرفته شده از محل اوراق مشارکت اقدام کند.

ایرنا

انتهای پیام

نظر شما