شنبه 1 ارديبهشت 1397
کد مطلب: 14451
تاریخ انتشار : 15 تير, 1396 - 08:40
مدیر جهادکشاورزی شهرستان چرداول گفت: در سال زراعی جاری ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان چرداول به کشت برنج اختصاص یافت.

به گزارش دیار زاگرس ، اقبال گراوند مدیرجهاد کشاورزی چرداول، با بیان اینکه کشت شالی در شالیزارهای استان از ۱۵ خرداد ماه سال جاری در شهرستان چرداول آغاز شده است، اظهارداشت: کار نشا شالی در مزارع این شهرستان تا یک هفته آینده نیز ادامه داشته و سطح زیرکشت برنج در چرداول نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه آب رودخانه چرداول از تنگ قیر تا آخرین مناطق این شهرستان جاری است، افزود: با هماهنگی آب منطقه ای استان از سوء استفاده از آب رودخانه چرداول جلوگیری شده و تمامی پمپاژهای غیرمجاز و موانع انحرافی ایجاد شده در مسیر برداشته شده و روستاهای پایین دست نیز از آب آن بهره مند خواهد شد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان چرداول از پرداخت مطالبات گندمکاران این شهرستان تا پایان تیرماه خبرداد و بیان داشت: تاکنون حدود ۳۷ هزار تن گندم از گندمکاران چرداول از قرار هر کیلو ۱۳ هزار ریال خریداری شده که پیش بینی می شود این میزان تا ۴۰ هزار تن افزایش یابد.

اقبال گراوند به برداشت ۸۵ درصدی گندم در چرداول اشاره کرد و یادآور شد: نزدیک به ۱۵ درصد از مزارع گندم چرداول برداشت نشده و با اتمام کار برداشت در مزارعی که دسترسی به آنها مشکل بوده، برداشت گندم در مزارع چرداول افزایش می یابد.

انتهای پیام

نظر شما