يكشنبه 3 تير 1397
کد مطلب: 14566
تاریخ انتشار : 25 تير, 1396 - 12:31
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام از افزایش 118 درصدی پرداخت زکات در این استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش دیار زاگرس ، "ضیاء رضایی" مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: امسال 11 میلیارد و 234 میلیون ریال زکات در این استان جمع آوری شده که نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش چشمگیری داشته است. 
وی ادامه داد: از این میزان هشت میلیارد و 520 میلیون ریال مربوط به زکات فطریه بود و مابقی شامل زکات مال، گندم و دام و غیره است که در سطح استان جمع آوری شده است. 
به گفته وی، زکات جمع آوری شده از مردم به ترتیب اولویت در زمینه های درمانی بیماران صعب العلاج و سالمندان زمین گیر، کمک معیشت، تعمیر مسکن و تامین جهیزیه نوعروسان و پرداخت کمک های تحصیلی مددجویان زیر پوشش و نیازمندان جامعه هزینه می شود. 
مدیر کل کمیته امداد ایلام با بیان اینکه بر اساس سیاست های ابلاغی مدیریت ارشد این نهاد حمایتی، سهم فقرا و نیازمندان از زکات در سال های اخیر به 60 درصد افزایش یافته است، گفت: تا سال 93 بیشترین میزان زکات پرداختی برای اجرای طرح های عمرانی در مناطقی که زکات پرداخت کرده اند هزینه می شد ولی از سال 94 بیش از 60 درصد زکات جمع آوری شده برای کمک به فقرا هزینه شده است. 
رضایی با تاکید بر اینکه ادارات کمیته امداد مجاز هستند سهم فقرا از زکات را افزایش دهند، تاکید کرد: بر اساس سیاست جدید کمیته امداد مرکز، سهم فقرا از مجموع زکات پرداخت شده در این استان پارسال به 82 درصد افزایش یافته و امسال این سهم به 90 درصد افزایش یافته و مابقی آن نیز برای کارهای عمرانی در روستاها هزینه خواهد شد. 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) ایلام یادآور شد: این نهاد از تمامی ظرفیت ها برای جمع آوری زکات استفاده کرده تا این فرهنگ به عنوان یک فریضه الهی در استان نهادینه شده و گسترش یابد. 

ایرنا

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب