يكشنبه 6 خرداد 1397
کد مطلب: 14573
تاریخ انتشار : 26 تير, 1396 - 08:45
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، گفت: ترویج فرهنگ نماز به‌ویژه نماز اول وقت به همراه حضور در مساجد، یکی از مؤثرترین و کارآمدترین روش‌ها در راستای کاهش و مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش دیار زاگرس ، به نقل ازروابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،حجت‌الاسلام علی چراغی پور، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام،در نشست هماهنگی برگزاری چهارمین جشنواره رسانه و نماز این استان، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های کانون‌های مساجد تلاش در راستای توسعه و تعمیق فرهنگ نماز به‌ویژه در بین نسل جوان است.

 وی، بابیان اینکه در طول سال فعالیت‌های متنوعی در راستای گسترش فرهنگ نماز در سطح کانون‌های مساجد برگزار می‌شود، تصریح کرد: چهارمین جشنواره رسانه و نماز با محورهای خبر، گزارش، مقاله، عکس مصاحبه و فضای مجازی در سطح این استان برگزار می‌شود.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، یادآور شد: نماز و همدلی و هم‌زبانی، نماز و فرهنگ اسلامی و دینی، ترویج فرهنگ نماز، مسجد و نماز، رسانه و ترویج فرهنگ نماز، نماز و سیاست، نماز، علم و تحصیل، نماز و معنویت، نماز و اقتصاد مقاومتی، نماز و امربه‌معروف و نهی از منکر و نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی از موضوعات این جشنواره است.

  چراغی پور، بابیان اینکه بخش ویژه این جشنواره با عنوان نماز و فضای مجازی برگزار می‌شود، گفت: ترویج و توسعه فرهنگ نماز از طریق فضای مجازی برای اقشار مختلف جامعه به‌ویژه جوانان و نوجوانان، تقویت مبانی دینی و اعتقادی و در فضای مجازی، شناسایی و تجلیل از فعالان نماز در عرصه فضای مجازی، کاهش آسیب‌های فضای مجازی از طریق گسترش پیام‌ها و محتواهای مربوطه به نماز از اهداف این بخش است.

وی، اظهار کرد: امروز رسانه‌های مختلف به‌ویژه خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری و تحلیلی و فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در سطح جامعه گسترش پیداکرده و ازاین‌رو می‌توانند در بخش‌های مختلف ازجمله ترویج فرهنگ نماز و کاهش آسیب‌های اجتماعی از طریق تولید محتوا و بیان جملات و احادیث و روایات بسیار تأثیرگذار باشند.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، یادآور شد: آخرین‌مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ٣٠ مهرماه سال جاری است و آثار ارسالی باید از محرم ٩٥ تا محرم ٩٦ در نشریات، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی منتشرشده باشد.

چراغی پور، گفت: این جشنواره به همت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان، ستاد اقامه نماز استان ایلام، ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان، ستاد اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خبرگزاری شبستان دفتر نمایندگی استان ایلام در راستای تعمیق، گسترش و توجه به فرهنگ نماز در سطح جامعه برگزار می‌شود.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام،خاطرنشان کرد: در صورت هماهنگی ستاد اقامه نماز استان، همایش رابطان ستاد اقامه نماز دستگاه‌های مختلف فرهنگی و اجرایی استان و همچنین یاوران نماز با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام برگزار خواهد شد و از نفرات برتر و فعالان نماز در این همایش تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب