شنبه 5 خرداد 1397
کد مطلب: 15138
تاریخ انتشار : 7 شهريور, 1396 - 20:55
با حضور سرپرست وزارت نیرو صورت گرفت؛
افتتاح و کلنگ زنی 8طرح عمرانی، خدماتی و ورزشی در چرداول
با حضور سرپرست وزارت نیرو ، استاندار ایلام و جمعی از مسئولان محلی ، بهره برداری از 8 پروژه عمرانی، آموزشی، خدماتی، فرهنگی و ورزشی در شهرستان چرداول آغاز شد.

به گزارش دیار زاگرس ، با حضور "ستار محمودی" سرپرست وزارت نیرو ، استاندار ایلام و جمعی از مسئولان محلی ،  بهره برداری از 8 پروژه عمرانی، آموزشی، خدماتی، فرهنگی و ورزشی  در شهرستان چرداول آغاز شد.

 افتتاح فاز اول مجتمع فنی و حرفه ای سرابله

مدیرکل فنی و حرفه ای استان ایلام در این برنامه گفت: این مجتمع در زمینی به مساحت چهار هزار و 50 متر درسه طبقه احداث شده که پیش بینی می شود فاز دوم آن تا پایان امسال تکمیل شود.

"رضا نصری" افزود: اعتبار این پروژه 25 میلیارد ریال است که فعلا چند کارگاه آموزشی وساختمان اداری درآن مستقر می شود..

وی کارگاه های فعال در این مجتمع را صنایع جوش، اتومکانیک، برق خودرو صنعتی و ساختمان، فرش و طراحی و دوخت عنوان کرد.

 کلنگ زنی سالن ورزشی در سرابله

ساختمان و سالن دوقلوی ورزشی سرابله با حضور سرپرست وزارت نیرو کلنگ زنی شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در این خصوص اظهار کرد: این پروژه ورزشی شامل سالن ورزش های رزمی و کشتی  در زمینی به مساحت یک هزار و 515 مترمربع و در 2 طبقه که برای تکمیل آن 20 میلیارد ریال مورد نیاز است

بهروز حیدرزاده گفت: امسال از محل اعتبارات شهرستان چرداول چهار میلیارد و 700 میلیون ریال برای اجرای این طرح مصوب شده که با تامین اعتبارات مورد نیاز این پروژه تکمیل وبه بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: درصورت تکمیل به موقع این پروژه عملیات احداث ساخت ساختمان اداره ورزش و جوانان شهرستان و همچنین خوابگاه ورزشی در طبقه فوقانی این طرح شروع خواهد شد.

افتتاح تصفیه خانه سرابله

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان ایلام در آئین افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهر سرابله گفت: این طرح در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع و با اعتبار 110 میلیارد ریال اجرا شده است.

"ذوالفقار مهدی زاده" افزود: بیش از یک هزار و 200 خانوار در شهر سرابله تاکنون به این شبکه وصل شده اند و اتصال مابقی منازل در دست اجراست.

 کلنگ زنی احداث 2 مجتمع آبرسانی در شباب و شله کش

کلنگ زنی 2 مجتمع آبرسانی مناطق شله کش و شباب از دیگر برنامه های سفر سرپرست وزارت نیرو به شهرستان چرداول بود

مدیرعامل شرکت آبفار استان ایلام نیز در این مراسم گفت: اعتبار مجتمع آبرسانی شله کش 50 میلیارد ریال است که از محل منابع صندوق توسعه ملی تامین می شود و برای این مجتمع یک حلقه چاه به عمق 280 متر حفاری و 2 باب ایستگاه پمپاژ احداث خواهد شد.

نورالله تیموری دیگر مشخصات این مجتمع را احداث 9 باب مخزن بتنی به حجم 2 هزار و 650 متر مکعب. تجهیز چهار ایستگاه پمپاژ و احداث 151 کیلومتر خط انتقال عنوان کرد.

وی با ذکر این نکته که این مجتمع سال 97 به بهره برداری کامل می رسد، تاکید کرد: 45 روستا با جمعیت هفت هزار و 532 نفر و یک هزار و 909 خانوار از این مجتمع بهره مند خواهند شد.

تیموری ادامه داد: دیگر مجتمعی که کلنگ ساخت و تکمیل آن امروز به زمین زده شد در بخش شباب ایجاد می شود که سال 97 به بهره برداری رسیده و جمعیت 12 هزار و 400 نفر با سه هزار خانوار از آن بهره مند می شوند.

وی مشخصات این پروژه را حفاری یک حلقه چاه به عمق 252 متر، احداث یک باب ایستگاه پمپاژ، احداث 2 کیلومتر خط انتقال برق، احداث 2 باب مخزن بتنی به حجم یک هزار و 700 متر مکعب و احداث شبکه توزیع به طول 50 کیلومتر ذکر کرد که از محل صندوق توسعه ملی تامین اعتبار می شود.

 کلنگ گازرسانی به سه روستای بخش زاگرس به زمین زده شد

همزمان با حضور سرپرست وزارت نیرو در شهرستان چرداول کلنگ گازرسانی به پنج روستای بخش زاگرس آغاز شد.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام  عملیات گازرسانی به پنج روستای هلت ، دره چپی ، سرچغا ، تخت بسطام و چالاب زرد با اعتبار 10 میلیارد و 563 میلیون ریال وبا واگذرای 110 انشعاب گاز آغاز خواهد شد.

گفتنی است که با اجرای  این طرح 200 خانوار با جمعیتی بالغ بر یک هزار نفر تا پایان سال جاری از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

 افتتاح کتابخانه عمومی روستای زنجیره علیا

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان ایلام در این خصوص گفت: این کتابخانه در زمینی به مساحت 220 متر و با اعتبار 2 میلیارد و 780 میلیون ریال .با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در بین مردم اجرا شده است.

مراد جلیلیان گفت: درشهرستان چرداول 7 باب کتابخانه وجود دارد که کار ساخت 4 کتابخانه دیگر آغاز خواهد شد.

همچنین اصلاح شبکه برق شباب با اعتبار 4 میلیارد ریال  دیگر طرحی بود که امروز افتتاح شد .

با افتتاح وکلنگ زنی  این طرح ها مبلغ 237 میلیارد ریال برای توسعه وآبادانی شهرستان چرداول هزینه گردیده است.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب