شنبه 5 خرداد 1397
کد مطلب: 15149
تاریخ انتشار : 8 شهريور, 1396 - 09:54
درهیاهوی افتتاح طرح های عمرانی؛
مردم روستای پشته میوله از مهاجرت به شهرها می گویند
مردم روستای پشته میوله از توابع شهر آسمان آباد درچرداول درخصوص مهاجرت جوانان روستا به شهرها دچار نگرانی هستند.

به گزارش دیار زاگرس ، محرومیت واژه ای است که این روزها با مردم برخی از مناطق شهرستان چرداول انس گرفته و به همین سادگی ازمردم این روستاها جدا نخواهد شد.

این روزها درهیاهوی افتتاح پشت سرهم طرح های دولتی این مناطق محروم بازهم فراموش شده اند تا قصه ی تلخ کمبودها ونداشتن ها دراین روستاها بازهم تکرار شود.

روستای «پشته میوله» از توابع شهرآسمان آباد درشهرستان چرداول به علت کمبود امکانات اولیه زندگی،  کار مردم را به مهاجرت به شهرها کشانده است. امری که به عقیده اقتصاد دانان یه فرد را ازتولید کنده محصولات کشاورزی ودامی به فردی مصرف گرا تبدیل می کند که ضربه بزرگی به اقتصاد امروزه کشور است.

یکی از جوانان این روستا در گفتگو با خبرنگار دیار زاگرس گفت:بیشتر جوانان روستا بعد از ازدواج به ناچار وبه علت مشکلات رفاهی واقتصادی مجبور به مهاجرت به روستاها می شوند، امری که موجب شده تا اهالی روستا در خصوص خالی ازسکنه شدن روستا دچار نگرانی شوند وبا این روند روستای پشته میوله روزی متروکه خواهد شد.

این جوان چرداولی اضافه کرد:متاسفانه حمایت های لازم از جوانان برای ایجاد اشتغال صورت نمی گیرد وحتی با داشتن طرح های اقتصادی،  ادارات وبانکها با مردم همکاری نمی کنند.

وی بیان داشت:بیکاری مهم ترین مشکل این روستا است به طوری که خطر خالی از سکنه شدن این روستا  در آینده ، مهاجرت وآوارگی در شهرها مردم را تهدید می کند.

یکی از اهالی شورای شهر این روستا گفت:این روستا با مشکل آنتن دهی خطوط تلفن مواجه است وارتباطات که یکی از ضروریات زیربنایی توسعه روستاهاست در این روستا وجود ندارد.

وی اضافه کرد:بعضی از اهالی مردم این روستا باید تحت حمایت نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد قرار می گیرند اما به دلایلی نامعلوم این افراد هنوز تحت پوشش قرار نگرفته اند.

این عضو شورای روستا اضافه کرد: با توجه به مشکلات این روستا ضروریست تا مسئولان استانی وشهرستانی فکری به حال توسعه زیربنایی ومعضل بیکاری این روستا بکنند تا روستاها هم بتوانند در کنار شهرها به رشد وآبادانی برسند.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب