شنبه 5 خرداد 1397
کد مطلب: 15198
تاریخ انتشار : 13 شهريور, 1396 - 11:17
گزارشی از نارضایتی مردم از عملکردمسئولین درآسمان آباد ؛
آسمانی که بعد از سال ها آباد نشد
مردم آسمان آباد به دلیل مشکلات اقتصادی و عدم پیشرفت منطقه از عملکرد مسئولین ناراضی هستند.

به گزارش دیار زاگرس ، توسعه وآبادانی شهرها وروستاها یکی از اصول پایه پیشرفت امروزه به حساب می آید که در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی ومهاجرت به سایر شهرها امری مهم وضروری است.

آسمان آباد یکی از مصادیق کامل عدم پیشرفت به حساب می آید که به سبب جمعیت 20 هزار نفری اش هنوز در حسرت آبادانی ونگاه مسئولان مانده است.

این منطقه از اول انقلاب اسلامی تاکنون درتمامی عرصه ها شهید تقدیم جمهوری اسلامی کرده وحتی با وجود آب و خاک مناسب و وجود فرصت ها باز هم مردم از پیشرفت نصیب چندانی ندارند.

مشکلات این منطقه از بیکاری گرفته تا نارضایتی مردم ازعملکرد شهرداری که بعد از سالیان دراز بعد از تاسیس هنوز هم آسمان آباد چهره ی یک شهر را به خود ندیده است، همچنان ادامه خواهد داشت.

عده ای از مردم این منطقه با صدور پیام هایی از پایگاه خبری ، تحلیلی دیار زاگرس خواستار رسیدگی مسئولان به وضع آنان شده اند.

آسمان آباد هنوز چهره ی شهر را به خود ندیده است.

وجود شهرداری ها برای آبادانی شهر وروستا است وزیبا سازی شهرها و روستا یکی از اقدامات بنیادین جهت رفاه حال شهرنشینان وجذب گردشگر به شمار می رود.

کوچه ها وخیابان شهر آسمان آباد هنوز بعد از حدود 15 سال از افتتاح شهرداری هنوز تغییر خاصی درآن ها مشاهده نمی شود

که این موضوع گلایه مردم این منطقه را به دنبال داشته است.

یکی از ساکنان شهرآسمان آباد به خبرنگار دیار زاگرس گفت:کوچه ها وخیابان های این شهر هنوز تغییری دران مشاهده نشده وحتی برخی از همشهریان که به صورت خودجوش اقدام به تعریض گرفته اند هم کوچه های آن ها هم دست نخورده باقی مانده است.

مسئولان شهرداری اعلام کرده بودند که نبود اعتبار لازم ومشکلات اسناد زمین ها از مهم ترین مشکلات شهرداری است که بعد از سال های سال از تاسیس شهرداری دراین منطقه هنوزاین مشکل ادامه خواهد داشت تا مردم این منطقه چهره ی شهر را به خود نبینند.

بیکاری، مشکل اصلی جوانان این منطقه

با توجه به ظرفیت های کشاورزی ، گردشگری وصنعتی این منطقه هنوز هم بیکاری اولویت اول جوانان این منطقه است واین موضوع هم باعث شده تا بعضی آسیب های اجتماعی نظیر طلاق وخودکشی دراین منطقه گسترش یابد که زنگ خطری برای بنیان خانواده ها است.

درآسمان آباد ، طرح یا صنعتی که جوانان این منطقه را مشغول به کار کند وجود ندارد که این مسئله برای مردم ناراحتی هایی را به وجود آورده است وباعث شده تا جوانان  آواره ی شهرها وروستا برای یافتن کار شوند.

حتی کارشناسان براین باورند که مسئله بیکاری یکی از عوامل اصلی ظهور آسیب های اجتماعی دراین منطقه می باشد که به سرعت در حال گسترش است.

ارتباطات دردی که درمان ندارد!

از روستا گرفته تا شهرهای این منطقه مشکل ارتباطات واینترنت دارند ارتباطات به دردی بی درمان تبدیل شده که مسئولین مخابرات شهرستان قصدی برای درمان آن ندارند.

منت نیا یکی از شهروندان آسمان آبادی درگفتگو با خبرنگاردیار زاگرس گفت:ارتباطات یکی از زیرساخت های اصلی توسعه شهرها و روستاها به شمار می آید ولی دراین منطقه اینترنت یا قطع است ودرزمان وصل شدن هم کند است .

وی اضافه کرد:مراجعه به مسئولین مخابرات شهرستان هیچ فایده ای به حال شهروندان نداشته ویک قطعی جزعی کابل تلفن یک هفته طول می کشد تا مسئولین برای حل مشکل مراجعه کنند.

به نظر می رسد مشکلات آسمان آباد فقط به این موارد ختم نشده ومسائل دیگری آسایش ورفاه مردم دراین منطقه با چالش هایی روبه رو ساخته که ضرورت نگاه ویژه مسئولان وافتتاح طرح های تاثیرگذار را می طلبد.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب