چهارشنبه 28 شهريور 1397
کد مطلب: 15210
تاریخ انتشار : 14 شهريور, 1396 - 09:23
مدیرکل انتقال خون ایلام گفت: پنج بیمارستان در شهرستان های مهران، ایوان، سرابله و ایلام به عنوان بیمارستان های اصلی تامین خون مورد نیاز زائران اربعین امسال در نظر گرفته شده اند.

به گزارش دیار زاگرس ، به نقل از ایرنا، دکتر "مهدی اکبری دهبالایی" اظهار کرد: برنامه ریزی و هدف ما تکمیل نیازهای خونی این مراکز درمانی تا حداکثر ظرفیت به عنوان بیمارستان های اصلی و دارای اولویت است.

وی افزود: ذخیره سازی مکفی خون و تمام فرآورده های خونی از همه گروه ها که در ایام اربعین مورد نیاز این بیمارستان ها است در دستور کار انتقال خون استان قرار دارد تا در صورت نیاز این مراکز درمانی مشکلی برای خدمات رسانی خونی به زائران حادثه دیده نداشته باشند.

اکبری با بیان اینکه استان ایلام دارای 11 بیمارستان است، گفت: علاوه بر این پنج بیمارستان اصلی نیازخونی و فرآورده های خونی سایر بیمارستان های استان نیز برای اربعین امسال تامین می شود.

وی یادآور شد: چهار یا پنج استان نیز به عنوان استان های معین برای تامین خون و فرآورده های خونی استان در نظر گرفته می شوند که هنوز این استان ها مشخص نشده اند.

وی اظهار کرد: در اربعین سال گذشته با وجود حجم بسیار بالای تردد از استان ایلام اما هیچگونه نیازی به دریافت خون و فرآورده های خونی از دیگر استان های معین احساس نشد و هر چند که این استان هااقدام بر ارسال خون به ایلام کردند اما بانک های خون استان جوابگوی نیاز متقاضیان دریافت خون بود.

انتهای پیام

 

نظر شما

پربیننده ترین مطالب