شنبه 5 خرداد 1397
کد مطلب: 15241
تاریخ انتشار : 16 شهريور, 1396 - 09:44
یک کشاورزی چرداولی از فواید کاشت محصولات ارگانیک گفته واز مسئولین به خاطر عدم حمایت وبازاریابی دلگیراست.

به گزارش دیار زاگرس ،  امروزه کارشناسان بهداشت توصیه به  کاشت محصولات ارگانیک می کنند یعنی محصولاتی  که تمام مراحل رشد آنها با سیستم طبیعی هماهنگ باشد و در تولید آنها از سموم دفع آفات گیاهی نظیر قارچ کش ها، علف هرز کش ها و ... استفاده نشده باشد. این غذاها علاوه برحفظ محیط زیست و صرفه اقتصادی بالا ناشی از عدم استفاده از سموم دفع آفات گیاهی، برای سلامتی انسان نیز مفید هستند.

به عقیده کارشناسان کشاورزی و بهداشت در کاشت این نوع محصولات مواردی مانند: آغشته نشدن مواد شیمیایی با مواد غذایی و تهیه غذای پاک - طعم خوب، حفظ عناصر مغذی میوه و سبزی، مزه و کیفیت عالی -مصرف این نوع میوه و سبزی باعث کاهش اگزما ، آسم و آلرژی می شود-  این نوع کشاورزی باعث کاهش آلودگی خاک می شود و عناصر مفیدی مانند کلسیم ، آهن ، فسفر ، منیزیم و ویتامین C در سبزیجات باقی می ماند و ... در نظر گرفته شده که برای سلامت مردم امری ضروری است.

"مهدی حیدری" یکی از جوانان چرداولی ساکن آسمان آباد است که پس از آشنایی ویادگیری نحوه کاشت سبزی ارگانیک ، همراه با خانواده خود اقدام به کاشت این محصولات کشاورزی کرده واز ضرورت تلاش برای سالم سازی محصولات کشاورزی در راستای اقتصاد مقاومتی می گوید.

حیدری در گفتگو با خبرنگار دیارزاگرس گفت:در چند هکتارزمین کشاورزی اقدام به کاشت سه نوع سبزی از خوراکی، خورشتی وخشک کردنی کرده که ازانواع خوراکی ومی توان:تره، ریحان سبز، ریحان بنفش -  خشک کردنی به :نعناع، ترخوان و خورشتی به: جعفری، گشنیز، شنبلیله، اسفناج و شوید اشاره کرد که دراین زمین کشاورزی کاشت می شوند.

این کشاورزی چرداولی اضافه کرد:برای کاشت، داشت وبرداشت این محصولات درحدود 400 میلیون ریال هزینه کرده که متاسفانه هیچ ارگانی از او حمایت نکرده وخود به تنهایی این هزینه را متقبل شده است.

حیدری اظهار داشت:درآمد کم، عدم حمایت وبازاریابی از مهم ترین مشکلات او هستند که با حمایت مسئولان وبازاریابی مناسب وجذب سرمایه می توان کاشت این محصولات را گسترش داد.

وی درپایان با اشاره به ضرورت حمایت از تولید ملی تصریح کرد:بنا به فرموده رهبر انقلاب مبنی بر نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی ، تولید واشتغال باید همه مردم ومسئولان با حمایت از تولیدات داخلی، کاشت این نوع محصولات سالم وبه دور از هرگونه آلودگی را گسترش داده تا کشور به رشد وبالندگی برسد.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب