شنبه 5 خرداد 1397
کد مطلب: 15316
تاریخ انتشار : 22 شهريور, 1396 - 08:52
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلام:
مداحی باید در خدمت محبت اهل‌بیت باشد
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان ایلام با بیان اینکه تعمیق محبت به اهل‌بیت (ع) باید سوی مداحان مورد توجه قرار گیرد، گفت: برای رفع آسیب‌های هر کاری می‌توان با آموزش و پژوهش به نتیجه مطلوب رسید .

به گزارش دیار زاگرس ، به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین "حشمت‌الله رستمی" امروز در همایش مداحان استان ایلام که به مناسبت روز مداح برگزار شد، اظهار کرد: بدون شک هر کاری با آسیب‌های خاص خود همراه است که برای حل آنها می‌توان با آموزش و پژوهش آنها را شناخت و برطرف کرد.

وی با بیان اینکه کار مداحان به نوبه خود حائز اهمیت است، افزود: تریبون مذهبی در کشور علاوه بر روحانیت به دست مداحان نیز هست که اگر نتوانیم حق مطلب را به درستی ادا کنیم بدون شک مدیون خواهیم بود و نباید فراموش کنیم که ماموریت ما سنگین است.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان ایلام با اشاره به اینکه باید بین برداشت شخصی از دین و اصل آن تفاوت قائل باشیم، تصریح کرد: مطالب ما در مجالس و محافل نباید بدعت گذاری باشد، باید توجه داشت که با دقت و تحقیق مطالب را به مخاطب عرضه کنیم.

رستمی با تاکید بر اینکه عناصر چهارگانه در مداحی از قبیل صدا، شعر، اجرا و مخاطب باید به درستی مورد توجه قرار گرفته و رعایت شود، گفت: رسالت مداحان خیلی بزرگ و تاثیر آنها در جامعه زیاد است و باید توجه داشته باشند که استفاده از عواطف مردم باید برای سعادت دنیا و آخرت آنها باشد.

وی با بیان اینکه تعمیق محبت به اهل‌بیت (ع) نیز از سوی مداحان مورد توجه قرار گیرد، گفت: مودت به اهل‌بیت (ع) شامل معرفت، محبت و تبعیت است که مداحان باید در مطالب و اشعار خود به این موارد توجه داشته باشند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان ایلام روشنگری افکار جامعه و هدایت را از دیگر مولفه‌های دانست که باید مورد توجه مداحان باشد، عنوان کرد: متاسفانه ما اعتقادات را به رفتار دینی تبدیل نکرده‌ایم، اعتقاد داریم ولی در عملکرد ضعیف هستیم.

رستمی ترویج افکار اسلامی را از سوی مداحان حائز اهمیت دانست و ادامه داد: هدف از خواندن روضه تبیین و تشریح واقعه است نه گریاندن مردم و مداحان نیز در بیان مسایل نباید غلو کنند و در کنار شور باید شعور داشته باشیم.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب