يكشنبه 3 تير 1397
کد مطلب: 15326
تاریخ انتشار : 22 شهريور, 1396 - 11:06
گزارشی از وضعیت نوشت افزار ایرانی درچرداول؛
درآستانه شروع سال تحصیلی وجای خالی نوشت افزار ایرانی درسبد خانوار
درآستانه سال تحصیلی جدید، فروشندگان لوازم التحریر از جای خالی کالاهای ایرانی دراین صنعت می گویند

به گزارش دیار زاگرس ، نوشت افزار دانش‌آموزان به عنوان ابزار اصلی در نگارش محتواهای درسی، همواره مورد توجه دانش‌آموزان و خانواده آنها قرار دارد و داشتن کیفیت و شکل و شمایل مطلوب و متناسب با روحیات دانش‌آموزان، شاخصه اصلی انتخاب و خرید است.

در این میان، به دلیل اینکه این ابزار به عنوان یک کالای فرهنگی به حساب می‌آید، هرگز نمی‌توان از تأثیر گذاری طرح‌ها و تصاویر نقش بسته بر قامت لوازم‌التحریر غفلت کرده و آن را کتمان کرد.

کشورهای صنعتی وپیشرفته همواره با ارائه فیلم، انیمیشن، بازی و.... سعی در معرفی قهرمانان وبرندهای مورد نظر خود در جهت معرفی الگوهای غربی و غیر اسلامی  برای کودکان ونوجوانان سراسر دنیا دنیا دارند.

این امر برای این کشورها وکارشناسان از این نظر اهمیت دارد که تاثیر پذیری کودکان، درسنین اولیه کودکی به مبانی نظرات فکری واخلاقی مورد نظر تفکری خاص که هدف اصلی آن تخریب فرهنگ اسلامی ونبیاد خانواده ها می باشد بالا می رود وکم کم جای تفکرات اسلامی را درذهن کودکان می گیرد. امری که تربیت نسل های آینده انقلاب اسلامی را با چالش های روبه رو می سازد.

با گشتی در بازار نوشت افزار شهرستان چرداول متوجه شدیم که به گفته ی یکی از فروشندگان نوشت افزار به جز نوع خاصی ازخودکار تمامی کالا ها غیر ایرانی است ، امری که در نوع خود یک فاجعه به حساب می آید.

برای کشوری که خود از قهرمانان ملی غنی است چراباید یک شخصیت غربی به عنوان الگو به کودکان معرفی شود امری که از تولید کننده گرفته تا مسئولان را باید بسیج کرد تا الگوهای ایرانی وفرهنگ اسلامی وایرانی را به کودکان ونوجوانان برای الگو گیری معرفی کرد.

"فرشید فریادرس" یکی از فروشندگان نوشت افزار به خبرنگار دیار زاگرس گفت: متاسفانه بیشتر اجناس فروخته شده در نوشت افزارها ایرانی نبوده وجای تولیدات داخلی در صنعت نوشت افزار درفروشگاهها خالی است.

وی اضافه کرد:کالاهای ایرانی برای عرضه در فروشگاهها مشکلاتی دارند که کمبود کالاهای ایرانی ، کیفیت کم وگرانی آن ها در مقایسه با نمونه خارجی از مهم ترین مسائلی است که نوشت افزار ها برای تهیه کالاهای تولید داخل با آن مواجه هستند.

این فروشنده نوشت افزار بیان داشت:درآستانه آغاز سال تحصیلی این موضوع ناراحت کننده است که کالاهای ایرانی را درمیان نوشت افزارها کمتر می بینیم ومتاسفانه امروزه تهیه کالاهای ایرانی برا فروشندگان به امری مشکل تیدیل شده که امیدواریم مسئولان با جلوگیری از قاچاق کالا وحمایت از تولید داخلی این امر را بهبود بخشند.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب