شنبه 5 خرداد 1397
کد مطلب: 15336
تاریخ انتشار : 23 شهريور, 1396 - 07:54
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید پرداخت شد
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید پرداخت شد .

به گزارش دیار زاگرس ، به نقل از فارس، "کریم یاوری"  در نشست کارگروه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری استان ایلام اظهار داشت: ۷۰۰ کارگر بیکار استان ایلام از بیمه  بیکاری بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این افراد کارگرانی هستند که توسط کارفرمایان از کار اخراج شده‌اند.

وی ادامه داد: ۲۲۰ هزار نفر از کارگران کشور که بدون میل و اراده از کار بیکار شده‌اند مقرری  بیمه بیکاری دریافت می‌کنند، مقرری بیمه بیکاری معادل ۳ درصد مزدی است که کارفرما به کارگر پرداخت می‌کند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از محل این مبلغ کارگرانی که بدون میل و اراده از کار بیکار می‌شوند مورد حمایت قرار می‌گیرند.

یاوری همچنین با اشاره به اینکه پرداختی بیمه این کارگران از ۳ درصد حق کارفرمایان پرداخت می‌شود گفت: توانمند سازی و بازگشت به کار، خوداشتغالی با تسهیلات کم بهره و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از دیگر برنامه‌هایی است که در این راستا انجام می‌شود.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کل کشور در سال گذشته از ۵۰ هزار بنگاهی که برای اخذ تسهیلات در سایت بهین‌یاب نام‌نویسی کردند  حدود ۲۵ هزار بنگاه در کشور حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید پرداخت شد که سهم استان ایلام هم از این مبلغ، مبلغ قابل قبولی بوده است.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام نیز در این نشست به اقدامات این اداره کل اشاره کرد و گفت: آموزش عملی به فارغ التحصیلان ارائه می‌شود.

شکرالله شیرخانی افزود: پژوهش‌های کاربردی‌محور در راستای اشتغال‌زایی در استان ایلام مورد حمایت قرار گرفته می‌شوند.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: در حال حاضر از 100 هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در استان ایلام ۶۴ هزار نفر آنها بیمه شده اجباری است.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب