سه شنبه 24 مهر 1397
کد مطلب: 15893
تاریخ انتشار : 17 مهر, 1396 - 12:57
به بهانه روز جهانی پست؛
نارضایتی مردم از چرداول از خدمات پست
مردم شهرستان چرداول در روزجهانی پست از خدمات این شرکت ناراضی هستند.

به گزارش دیار زاگرس ، پُست روشی برای فرستادن نامه و مرسولات پُستی است. معمولاً فرسته‌ها و مدارک در پاکتی قرار می‌گیرند و تمبری بر آن چسبانده می‌شود که نشان دهنده پرداخت دستمزد اداره پست است.

پست باهدف تسریع در ارسال پیام ها ومرسولات مردم ایجاد شد واز گذشته تا کنون از سریع ترین فناوری های روز دنیا بهره می بردند تا امانات ونامه های مردم در سریع ترین زمان ممکن به دست آنان برسد

ایرانیان با پایه‌گذاری چاپارخانه‌ها در دوران هخامنشی اولین سیستم پستی قابل اعتنا در جهان را ایجاد کردند ودر گذشته خود دراین صنعت پیشرو بودند ولی امروزه رقبا گوی سبقت را از ما ربوده اند ودر برخی مناطق کشور خدمات پستی مناسبی صورت نمی گیرد.

خدمات پست در شهرستان چرداول محدود به چند شهرخاص می شود ومناطق دیگر خدمات خاصی از سوی پست صورت نمی گیرد.

در پی گزارشات و درخواست های مردمی از پایگاه خبری تحلیلی دیار زاگرس برآن شدیم تا ای موضوع را مورد پیگیری قراردهیم.

احمدی یکی از شهروندان چرداولی در گفتگو با خبرنگار دیارزاگرس گفت:متاسفانه در شهری مانند آسمان آباد فقط یک متولی پست وجود دارد وآن هم هیچ خدمتی به مردم ارائه نمی دهد وگاهی تا چند ماه مرسولات مردم به دستشان نمی رسد.

وی اضافه کرد:امروزه به رغم خدمات متنوع پستی دربرخی شهرها وروستا ها کوچکترین خدمتی به مردم نمی شود وتحویل مرسولات درب منزل فقط محدود به شهری مانند سرابله است.

"محمد حسن رست" یکی دیگر از شهروندان چرداولی دراین باره گفت: در روستای وارگه از توابع آسمان آباد مردم با پیگیر نامه ها ومرسولات خود از ابتدا تا وقتی که به منطقه می رسد باشند به عهده خود فرد بوده  وبرای دریافت آن باید رهسپار سرابله شوند واین درصورتی است که پست باید مرسولات را درب منزل به مردم تحویل دهد.

وی اضافه کرد:فاصله روستاها وشهرهای شهرستان چرداول از هم زیاد است واین باید مورد توجه مسئولین برای ارسال خدمات پستی باشد.

به عقیده کارشناسان پست یکی از نهادهایی است که در توسعه تجارت الکترونیک نقش پررنگی دارد که نمونه آن ارسال خرید های اینترتی در کمترین زمان به وسیله پست است ولی در شهرستان چرداول هنوز این مهم به طور کامل اتفاق نیافتده ومردم برخی مناطق از خدمات پست وکسانی که این خدمات را به دست آن ها می رسانند ناراضی هستند که باید این امرمورد توجه مسئولین قرار گیرد.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب