سه شنبه 24 مهر 1397
کد مطلب: 16110
تاریخ انتشار : 30 مهر, 1396 - 07:42
نشست هماهنگی برگزاری مراسم اختتامیه چهارمین سوگواره ملی علمدار کربلا با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد این استان برگزار شد.

به گزارش دیار زاگرس ، به نقل ازروابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمد نیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در این نشست، اظهار کرد: برگزاری سوگواره علمدار کربلا برای چهارمین سال پیاپی در مرکز این استان، نقش مهمی در راستای ترویج فرهنگ ائمه اطهار (ع) و توجه نسل جوان به شخصیت علمدار کربلا حضرت ابوالفضل (ع) دارد.

 وی،بابیان اینکه استان ایلام امروز به‌عنوان دروازه عتبات عالیات موردتوجه اقشار مختلف مردم برای تردد زوار حسینی قرار دارد،گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد امروز به یکی از بال‌های مهم و تأثیرگذار فرهنگ و ارشاد اسلامی با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، دینی و مذهبی تبدیل‌شده‌اند.

 محمد نیاکان، ابراز کرد: باید تلاش شود که مراسم اختتامیه سوگواره علمدار کربلا به بهترین نحو ممکن و باشکوه‌تر از گذشته در مرکز این استان که هم‌زمان با اربعین حسینی میزبان زوار عتبات عالیات برگزار شود و در این راستا همکاری و حمایت‌های لازم انجام خواهد شد.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، نیز در این نشست، اظهار کرد: هم‌زمان با اربعین حسینی در سال جاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی در سطح کانون‌های مساجد و در راستای پذیرایی و استقبال از زوار حسینی برگزار می‌شود.

 حجت‌الاسلام علی چراغی پور،بابیان اینکه سوگواره ملی علمدار کربلا برای چهارمین سال متوالی به میزبانی استان ایلام برگزار می‌شود، تصریح کرد: از زمان اعلام فراخوان این سوگواره از شهریورماه سال جاری تا پایان مهلت ارسال آثار بیش از ٥٥٠ اثر به دبیرخانه این سوگواره در استان ارسال‌شده است.

 وی، بابیان اینکه بیش از ١١٠ نفر از شاعران جوان و اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور از ٢٥ استان کشور در این سوگواره مشارکت داشته‌اند، یادآور شد: مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان با حضور مسئولان کشوری،استانی و مهمانانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شاعرانی از کشور همسایه عراق برگزار می‌شود.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام،یادآور شد: تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم اختتامیه این سوگواره در ایلام فراهم‌شده است و ١٨ نفر از برگزیدگان این سوگواره در بخش‌های شعر نو، شعر کلاسیک، بخش ویژه در استان حضور خواهند یافت.

 چراغی پور، بیان کرد: کارگاه تخصصی نقد و بررسی شعر آیینی با حضور یکی از اساتید برجسته کشوری نیز در حاشیه برگزاری مراسم اختتامیه سوگواره برگزار می‌شود و پیام یکی از مراجع عظام تقلید و پیام مقام عالی وزارت نیز خطاب به این سوگواره در مراسم اختتامیه قرائت می‌شود.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب