پنجشنبه 29 شهريور 1397
کد مطلب: 16278
تاریخ انتشار : 9 آبان, 1396 - 11:36
اولین نشست «کتاب خوان» در مدارس فنی وحرفه ای چرداول برگزار شد.

به گزارش دیار زاگرس ، اولین نشست «کتاب­ خوان»مدارس فنی وحرفه ای توسط کتابخانه عمومی شهید باهنر سرابله در راستای تشویق و ترغیب دانش آموزان به فرهنگ کتاب و کتابخوانی با حضور تعدادی از دانش آموزان دختر رشته های فنی و حرفه ای برگزار شد.

این نشست با معرفی 5عنوان کتاب، که در ادامه به مرور اجمالی آن می پردازیم به کار خود پایان داد.

 قهرمان آرمان های کوچک نوشته ژولی جانسون          

در این کتاب، نویسنده به ماجرای دو برادر به نام‌های ((کیلی کونر)) و پاتریک می‌پردازد .این دو پسر بچه ضمن آن که بسیار شبیه هم هستند به یکدیگر بسیار علاقه‌مندند .یک روز، پاتریک ناگهان فلج می‌شود و امید خود را به زندگی از دست می‌دهد .....

خاطرات یک الاغ نوشته سوفی سوگور                     

کادیشون راوی داستان «خاطرات یک الاغ» است. کادیشون خاطراتش را می‌نویسد تا ارباب کوچولویش «ژاک» دنیای او را بهتر بشناسد و مثل خیلی دیگر از آدم‌ها خیال نکند که الاغ‌ها هوش و استعدادی ندارند. کادیشون خاطراتش را می‌نویسد که دیگر کسی به او نگوید «الاغ نادان!»؛ می‌خواهد همه او را بشناسند و «الاغ باهوش» صدایش کنند. 
خاطرات یک الاغ» تصویری است از رفتار ناعادلانه و به دور از انصاف برخی آدم‌ها با حیوانات. کادیشون در این کتاب، با زبانی کاملا صادقانه، که نافی برخی حیله‌گریها و بدجنسی‌هایش با برخی آدم‌ها هم نیست، خاطراتش را از صاحبان متعددی که داشته به شیوه‌های داستانی روایت می‌کند.

روزی بود و روزی نبود نوشته محمد میرکیانی

مجموعه ی سه جلدی (روزی بود روزی نبود) شامل قصه های قدیمی و عامیانه است که به زبانی ساده بازنویسی شده اند.مضامین این قصه ها، پند آموز و اخلاقی هستند و در قالب ماجراهای شیرین،جذاب و طنز بیان شده اند.قصه های کتاب، پیش از این در سه جلد به طور جداگانه تحت عناوین (کوزه ی عسل)، (دزد و آرزو) و (طوطی و شکر) منتشر شده است. کتاب روزی بود روزی نبود به همت و قلم آقای محمد میر کیانی گردآوری و نوشته شده است . این کتاب را موسسه فرهنگی و  انتشارات محراب قلم چاپ و منتشر کرده است.

سفر باور نکردنی ادوارد نوشته کیت دی کامیلو

 "ادوارد" عروسک خرگوشی کوچکی است ساخته شده از چینی، مغرور و خود پسند که صاحبش "ابیلین" را خیلی دوست ندارد. از اطرافیان او هم دل خوشی ندارد. ادوارد در یک سفر دریایی از دست ابیلین به داخل آب می افتد و این گونه است که یک سفر باور نکردنی را آغاز و صاحبان جدیدی پیدا می کند. سرانجام نیروی عشق و عاطفه ادوارد و ابیلین را به هم می رساند هر چند که ابیلین دیگر خودش مادر شده است و ادوارد هم دچار دگرگونی در رفتار.

کشتی پهلو گرفته نوشته مهدی شجاعی

 "کشتی پهلو گرفته” که به قلم سید مهدی شجاعی به رشته تحریر در آمده، سوگ نامه ای از آلام اهل بیت عصمت و طهارت و به ویژه وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است. خواننده در خلال خواندن این اثر بدیع ادبی که با نثری بسیار شیوا نگارش یافته درحالیکه گفتگوی اهل بیت علیهم السلام را که زبان حال ایشان بوده مرور می کند، با تاریخ پر فراز و نشیب و زیبا و در عین حال پر مصیبت زندگی حضرت صدیقه طاهره و وقایع دوران کودکی تا شهادت ایشان بیشتر آشنا می شود...

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب