سه شنبه 27 شهريور 1397
کد مطلب: 16467
تاریخ انتشار : 17 آبان, 1396 - 11:55
درایام اربعین این همایش جهانی می توان علاوه بر فرصت های مذهبی اقدامات مهمی برای توسعه زیرساخت ورفع محرومیت استانمان تلاش کرد.

به گزارش دیار زاگرس ، امروزه در دنیایی که  کشت وکشتار انسان ها جایزه صلح نوبل شده و اسلام دین جنگ وجنایت شده بازهم امام حسین (ع) همانند سال هایی که برای نجات دین مبین اسلام حتی از جانش هم دریغ نکرد، امروز هم چراغ هدایت وکشتی نجات اسلام را به دست گرفته و عاشقان به امامت وولایت را از هرکجای دنیا به سوی خود می کشاند تا وحدت مسلمانان را به همه نشان دهد.

ظلم وتجاوز استکبار جهانی این روزها بیداد کرده وسازمان های بین المللی مانند سازمان ملل فقط یک اسم جعلی را یدک می کشد. ولی در واقع فقط به اهداف پلید امریکا خدمت می کند.

در سال های اخیر شاهد اتفاقاتی بودیم که دل همه را به درد آورده، از کشتار مسلمانان در آفریقا تا تشکیل داعش در آسیا و ... همه وهمه از دست پخت های استکباربرای سایر مناطق هست تا درخواب طولانی مدت جوامع بین المللی جنایت لباس دیگری را برتن کندوصلح تلقی شود واین ها همه دینی را هدف گرفته است که تمام دستوراتش مبنی بر احترام به کرامت انسان ها است.

جمهوری اسلامی ایران همیشه مورد هجوم ظالمانه دشمنان قرار گرفته وبا اقتدار وبه کمک نهادی مانند سپاه بهترین پاسخ ها را به نقشه های شوم آنان داده است ولی اربعین به رویدادی تبدیل شده که«وحدت» مسلمانان یکی از ضروریاتی که رهبر انقلاب همیشه برآن تاکید داشته را به همگان نشان داده است.

علاوه براین ها اربعین رویدادی  است که آثارو برکات زیادی برای کشور ومخصوصا استان ایلام مانند: رشد وتوسعه زیر ساخت ها را دارد.

همگرایی مسئولین دراین ایام بی همتا است ودر رفت وآمد مسئولان ارشد کشوری باید برای توسعه استان وهرچه بهتر اجرا کردن اربعین  نهایت استفاده را برد ودراین خصوص مناطق کمتر توسعه یافته باید مد نظر باشد.

افتتاح کردن تونل اربعین در قلاجه علاوه شهرستان ایوان برای شهرستان چرداول هم می تواند فوایدی داشته باشد ودراین خصوص می تواند با اضافه کردن شهر آسمان آباد به راه اربعین برای توسعه این منطقه نهایت استفاده را برد واز ظرفیت های این منطقه شهید پرور استفاده کرد.

محرومیت های شهرستان چرداول برکسی پوشیده نیست واز اربعین می توان علاوه برفرصت های مذهبی برای توسعه زیرساخت ها و رفع محرومیت ها اقدام کرد.

آسمان آباد به عنوان یکی از مناطق محروم چرداول می تواند از این فرصت معنوی استفاده کند ووعلاوه بروظیفه مقدس خدمت به زائرین برای جوانان بیکار این منطقه وتوسعه زیرساخت ها اقدام کرد.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب