سه شنبه 1 آبان 1397
کد مطلب: 16531
تاریخ انتشار : 23 آبان, 1396 - 07:25
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بعضی‌ از مردم در سطح شهر ایلام در زیر چادر‌ها مانده‌اند.

به گزارش دیار زاگرس ،  به نقل از فارس"راضی ناصری‌فر"  دران باره اظهار داشت: توصیه‌ای که برای مردم داریم این است که با توجه به اینکه زلزله اصلی اتفاق افتاد پس لرزه‌هایی بعد از آن وجود دارد که باعث می‌شود اقدامات احتیاطی انجام بگیرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: استفاده از آسانسور جدا پرهیز شود، مردم دقت کنند که اگر در حال رانندگی هستند متوقف شوند چون چنانچه که زلزله اتفاق بیافتد کنترل افراد کمتر می‌شود و این مخاطره انگیز است.

وی ادامه داد: اقدامات اولیه  حفاظتی از نظر تامین دارو، امکانات لازم برای اقامت کوتاه مدت همراه داشته باشند و نکته اصلی و اساسی این است که آرامش خود را حفظ کنند، جاهای امن خانه را تشخیص دهند و علامت‌گذاری کنند که اگر چنانچه اتفاقی رخ داد حتما در آن مکان‌ها مستقر شوند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت:  اگر در جای عمومی هم استقرار پیدا کردند حتما در جاهای مطمئن مثل زیر میز و زیر راه پله به عنوان محل‌های امن انتخاب کنند و از فرار و هجوم به درهای خروجی اکیدا پرهیز کنند.

ناصری‌فر تصریح کرد: هر چند که هنوز بعضی‌ها در سطح شهر ایلام در زیر چادر‌ها مانده‌اند و در پارک‌ها هستند اما در سطح شهر ایلام زندگی به روال عادی برگشته و خدمات رسانی به مردم هم انجام می‌شود، بر اساس گفته مسؤولان مشکل خاصی وجود ندارد.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب