يكشنبه 28 مرداد 1397
کد مطلب: 16673
تاریخ انتشار : 1 آذر, 1396 - 12:33
به مناسبت اعلام پایان حیات داعش در منطقه؛
روایتی از پایان سیطره داعش ومبارزه سپاه با استکبار جهانی
داعش در طول حیات خود جنایات زیادی برضد اسلام مرتکب شد ودشمنان اسلام همیشه یار ویاور او بودند ولی امروزه شاهد یکی دیگر از پیروزی های تاریخی جمهوری اسلامی ایران هستیم.

به گزارش دیار زاگرس ، داعش یک گروه ستیزه‌جوی جهادگرای سَلَفی بود و پیروی فرقه وهابیت است که هیچ تناسخی با اسلام ندارد ونوعی سنت ابداعی از سوی دشمنان اسلام است.

این گروه به رهبری ابوبکر البغدادی از مجاهدین سلفی جداشده از شبکهٔ القاعده تأسیس شده و با دولت‌های عراق، سوریه و دیگر گروه‌های شورشی مخالف دولت سوریه وارد جنگ شد.آن‌ها علاوه بر عراق و سوریه بخش‌هایی از لیبی و نیجریه را نیز در کنترل خود داشتند و گروه‌های هم‌پیمان آن در نقاط دیگر دنیا مثل افغانستان و آسیای جنوب شرقی نیز فعال بودند.

داعش در ابتدا منطقه وسیعی از سوریه و عراق را در اختیار داشت و هدف آن در قدم اول تصرف تمام عراق و منطقه شامات بود. اما شبه‌جزیره عربستان و شمال آفریقا و اندلس تا خراسان بزرگ نیز در نقشه ترسیمی آنها وجود داشت. اما امروزه بسیاری از متصرفات خود را از دست داده‌است. داعش نخست بار در خلال جنگ داخلی سوریه اعلام موجودیت کرد. آنان با دیگر معارضان مسلح و حتی گروه‌های جهادی مثل النصره درگیر شدند. سپس به عراق نیز وارد شد و فعالیت خود را به آنجا نیز گسترش داد.

نقض حقوق بشر در مناطق تحت کنترل داعش توسط بسیاری از سیاستمداران، رهبران مذهبی و سازمان‌های دیگر اعلام ودر خواب جوامع بین الملل اقدامات آنان صلح نامیده شد. بنابر گزارش دیده‌بان حقوق بشر، سازمان داعش در درگیری‌های نظامی خود از کودکان و نوجوانان استفاده می‌کند.

داعش به‌طور رسمی از برده‌داری دفاع می‌کند و معتقد است قران آجازه همخوابگی با زنان اسیر کافر را به مسلمانان داده‌است. همچنین اعتقادات آخرالزمانی آنها نیز در این گرایش سهیم بوده‌است و در این زمینه به حدیثی جعلی استناد می‌کنند که پیش از وقوع آخرالزمان برده‌داری دوباره احیا می‌شود. گزارش‌های متعددی در مورد آزار جنسی و خریدوفروش زنان و دختران اسیر وجود دارد. به ویژه زنان و دختران پیرو مذهب های مختلف  که به جنگجویان گروه هدیه داده شده یا به فروش رسیده‌اند.

این گروه نفرت انگیز توسط کشورهایی مانند امریکا وعربستان حمایت شده وخود آن ها به نوعی دز تشکیل آن دست داشته اند تا به دنبال نقشه های شوم خود انسان های بیگناه را به خاک وخون بکشانند واسم آن را صلح بگذارند.

جمهوری اسلامی ایران با رهبری ، رهبر فرزانه انقلاب باردیگر برای نقش برآب ساختن یکی دیگراز دسیسه های دشمنان اسلام پا به میدان گذاشت و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی درلبیک به ندای ولایت فقیه ، فرزندان شایسته این نظام مقدس را به فرماندهی سرلشگر قاسم سلیمانی به میدان فرستاد تا بساط این گروه ملعون رابرچیند.

سپاه پاسداران دراین راه شهدای زیادی رابرای دفاع از اسلام وحریم اهل بیت پیامبر(ص) تقدیم اسلام کرد وهیچ گاه از تلاش برای کوتاه کردن دست استکبار کوتاهی نکرد واکنون با عزت وافتخار تمام در برابر چشمان بهت زده ی جوامع بین الملل پایان داعش را اعلام کرد تا چهره ی واقعی مدعیان حقوق بشر را به جهانیان نشان دهد.

داعش در طول حیات خود جنایات زیادی برضد اسلام مرتکب شد ودشمنان اسلام همیشه یار ویاور او بودند ولی امروزه شاهد یکی دیگر از پیروزی های تاریخی جمهوری اسلامی ایران هستیم.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب