يكشنبه 28 مرداد 1397
کد مطلب: 16794
تاریخ انتشار : 13 آذر, 1396 - 09:12
جانشین فرمانده سپاه چرداول در نشست سیاسی تبیین ابعاد اربعین گفت:اربعین واقعه ای بی نظیر در دنیای امروزه است

به گزارش دیار زاگرس ، سرهنگ 2 پاسدار محمود احمد آقایی  در نشست سیاسی تبیین ابعاد اربعین در مدرسه فاطمیه(س) چرداول، علت اصلی اجتماع بزرگ مردم در اربعین را محبت به اهل بیت(ع) خواند و گفت: ایمان و محبت به اهل بیت (ع) است که زیارت اربعین را به نمادی از وحدت و همگرایی اجتماعی شیعه تبدیل کرده است. همین ویژگی‌‌های زیارت اربعین است که کینه توزی و تعصب کور دشمنان شیعه را برانگیخته است.

وی با اشاره به اینکه اربعین تن دشمنان اسلام را لرزانده است، تصریح کرد: اربعین حسینی به رغم اقدامات خشونت‌ بار دولت‌‌های سرکوب گروه‌‌های تکفیری تروریستی، هر ساله باشکوه‌ تر برگزار می‌شود و عملا به نماد قدرت شیعه تبدیل شده است و می‌تواند به نابودی سیاست‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی و دست-‌نشاندگان آن‌ها بیانجامد.

احمدآقایی بیان داشت: این پدیده در مقابل تفکر سیاسی دنیای مدرن است که ندای جدایی دین را از حوزه اجتماع، بین الملل و عرصه زندگی مردم دارد و باعث استمرار و تداوم انقلاب اسلامی در عرصه بین الملل است.

جانشین فرمانده سپاه چرداول در پایان به جنبه اقتصادی این واقعه اشاره کرد و بیان داشت: در دنیایی که سود و زیان اقتصادی محوریت بسیاری از روابط را تشکیل می‌دهد، هزاران انسان سود زندگی و اموال خود را بدون هیچ چشم داشتی در اختیار زائرین قرار می‌دهند و این یک پدیده بی‌نظیر در دنیای امروزی است.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب