پنجشنبه 26 مهر 1397
کد مطلب: 16842
تاریخ انتشار : 16 آذر, 1396 - 08:26
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی ایلام خبر داد؛
دستگیری کلاهبردار در ایلام
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام از شناسایی و دستگیری فردی که در ایلام و شهرستان‌های تابعه با آگهی استخدامی جعلی از مردم کلاهبرداری می‌کرد خبر داد.

به گزارش دیار زاگرس ،  به نقل از پایگاه خبری پلیس، علی جمالی از شناسایی و دستگیری فردی که در ایلام و شهرستان های تابعه با آگهی استخدامی جعلی از مردم کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

وی ادامه داد: این فرد در محل کار خود در نت سرا با طرح و توزیع فرم های جعلی و با ادعای استخدام رسمی و تبلیغات گسترده و ثبت نام افراد مخصوصاً بانوان مبالغی تحت عنوان هزینه ثبت نام از آنان کلاهبرداری می‌کرد.

این مسؤول افزود: این فرد کلاهبردار که تحت عنوان استخدام در دانشگاه های علوم انتظامی و ارتش تبلیغ می کرد با دادن کدهای رهگیری جعلی اعتماد افراد را جلب کرده بود.

رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه شخص کلاهبردار توسط پلیس شهرستان دره شهر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده خاطرنشان کرد: متقاضیان استخدام در ادارات دولتی اخبار موثق را از مراجع قانونی پیگیری کنند.

این مسئول انتظامی ضمن توصیه به شهروندان از آنان خواست تا اطلاعات خصوصی و شخصی خود را در اختیار افراد غیر قرار نداده تا مورد کلاهبرداری قرار نگیرند.

جمالی در پایان اظهار داشت: پلیس فتا آمادگی مقابله با جرایم رایانه ایی در حوزه های مختلف را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مشاهده جرایم رایانه ایی مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس های مردمی گزارش کنند.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب