چهارشنبه 26 دى 1397
کد مطلب: 17392
تاریخ انتشار : 14 دى, 1396 - 08:32
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان ایلام گفت: سرشماری از پستانداران در حیات وحش ایلام در حال اتمام است.

به گزارش دیار زاگرس ، "علی طاهر سارایی" با بیان اینکه محیط زیست استان ایلام سالانه ۵ نوبت اقدام به سرشماری از پستانداران، پرندگان و دیگر جانوران در حیات وحش ایلام می کند، اظهارداشت: در حال حاضر سرشماری از پستانداران شاخص در حیات وحش و مناطق حفاظت شده استان شامل انواع بزکوهی، قوچ، میش و کل به روزهای آخر خود رسیده است.

وی با اشاره به اینکه سرشماری از پرندگان در روزهای آینده آغاز می شود، افزود: پرندگان مهاجر سیبری در فصل سرد سال به مناطق مختلف ایلام برای زمستان گذرانی مهاجرت کرده که اغلب در مناطق گرمسیر استان دیده می شوند و با آغاز فصل گرم در استان، دوباره به مناطق سردسیری همچون سیبری باز می گردند.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان ایلام بیان داشت: مرغابی سانان، دنا، حواصیل، فلامینگو و ... اغلب گونه های پرندگانی هستند که برای زمستان گذرانی به ایلام مهاجرت می کنند.

علی طاهر سارایی با توصیه به شهروندان و رانندگان در عبور از حیات وحش و مراقبت از جانوران، یادآور شد: از همه همشهریان و رانندگان می خواهیم که در هنگام استفاده از حیات وحش و عبور از جاده های کوهستانی و مناطق حفاظت شده مراقب گونه های نادر جانوران که ذخیره های ژنتیکی هستند باشند و اگر هرگونه اقدام به شکار در مناطق حفاظت شده را مشاهده کردند با شماره تلفن های ۳۳۳۳۲۲۸۶ و ۳۳۳۳۱۸۰۴-۰۸۴ به این سازمان گزارش دهند.

قدس

انتهای پیام

نظر شما