پنجشنبه 29 شهريور 1397
کد مطلب: 17442
تاریخ انتشار : 17 دى, 1396 - 10:05
معاون مدیریت بحران استان ایلام گفت: عملیات حفاری زمین شناسان و کارشناسان در سرابله برای دستیابی به نتایج وقوع پس لرزه های متعدد و صداهای عجیب و غریب کماکان ادامه دارد.

به گزارش دیار زاگرس ، "اقبال نوروزآبادیان" ، با بیان اینکه گروهی از کارشناسان زمین شناسی در شهر سرابله برای مشخص کردن علت لرزه های متعدد در حال آزمایش هستند، اظهارداشت: این گروه از زمین شناسان سه نقطه در اطراف شهر را برای حفاری و نمونه برداری از خاک در نظر گرفته که در حال حاضر حفاری در اولین نقطه کماکان ادامه دارد و هنوز به اتمام نرسیده است.

وی مدت زمان انجام حفاری در هر نقطه را حداقل ۱۰ روز بیان کرد و افزود: قرار بر این است که حفاری ها در عمقی کمتر از ۱۰۰ متر انجام شود و از لایه های مختلف خاک و سنگ منطقه نمونه برداری شده و آزمایش شود.

معاون مدیریت بحران استان ایلام به همکاری دانشگاه های استان در انجام مطالعات و بررسی وضعیت خاکی و لایه های زمین شهر سرابله و مناطق اطراف آن اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: هنوز هیچ یک از کارشناسان هیچ اظهارنظری در خصوص علت این رخدادهای طبیعی در شهر سرابله اعلام نکرده و قطعا نتایج پس از انجام تمام حفاری ها و بررسی های کارشناسی اعلام خواهد شد.

گفتنی است شهر سرابله مرکز شهرستان چرداول از زمان وقوع زمین لرزه ۷.۳ ریشتری سرپل ذهاب به کانون پس لرزه تبدیل شده و با وقوع پس لرزه ها صداهای عجیبی به گوش می رسد که باعث رعب و وحشت در این شهر شده و خانه های بسیاری نیز دچار خسارت شده اند.  

 

قدس

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب