چهارشنبه 26 دى 1397
کد مطلب: 17514
تاریخ انتشار : 21 دى, 1396 - 08:34
فرمانده سپاه چرداول گفت:فتح میمک از مهم ترین حماسه های مردم وعشایر استان ایلام است

سرهنگ پاسدار پاکزاد نوید در گفتگو با خبرنگار دیار زاگرس درخصوص عملیات آزاد سازی میمک اظهار داشت: یکی از مهمترین عملیات های دوران دفاع مقدس که با حضور موثر نیروهای مردمی و عشایر  غیور ایلام انجام گرفت، عملیات «ضربت ذوالفقار» در 19 دی ماه سال 1359 می باشد؛ عملیات غرور آفرین ضربت ذوالفقار در 19 دیماه 1359، که منجر به بازپسگیری ارتفاعات میمک از دست دشمن متجاوز گردید، بیش از گذشته توانایی رزمی نیروهای عشایر را به فرماندهان نظامی کشور ثابت نمود. بطوریکه بعداز این عملیات، نیروهای عشایر جزوی انکارناپذیر از رزمندگان اسلام شدند.

وی اضافه کرد:عملیات مهم و استراتژیک بازپس‌گیری میمک، اولین عملیات نظامی در تاریخ جنگ هشت ساله تحمیلی محسوب می‌شود که با فداکاری‌ها و رشادت‌های مردمی سلحشور مردان عشایربه خصوص ایل خزل ، سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران در روز ۱۹ دی ماه ۵۹ به اولین پیروزی رزمندگان منجر شد و موجب افزایش روحیه مردم گردید.

نوید یادآورد شد: آنچه این پیروزی را متمایز می کند محوریت نقش مردم و بویژه عشایر است با در دست داشتن کمترین امکانات نشان دادند برای دفاع از کیان و انقلاب اسلامی خود حاضرند از عزیزترین سرمایه های خود نیز گذشت کنند.

وی با اشاره به ضرورت حفظ ونشرارزش های دفاع مقدس گفت:زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدا به خصوص رشادت های غیور مردان ایرانی در دوران دفاع مقدس از ضروریاتی که نسل امروزه را با حال وهوای آن دوران آشنا کرده وبه مبارزه با دشمنان امروزه ایران اسلامی کمک خواهد کرد.

فرمانده سپاه چرداول تصریح کرد:عملیات بازپس گیری میمک یکی از عملیات هایی است که در دوران دفاع مقدس رشادت وغیرت رزمندگان اسلام در سایه رهنمودهای ولایت فقیه  را نشان داد وثابت کرد ایمان واراده مردم در هر زمانی می تواند به توطئه دشمنان پیروز شود.

 

انتهای پیام

نظر شما