چهارشنبه 26 دى 1397
کد مطلب: 17519
تاریخ انتشار : 23 دى, 1396 - 07:06
امام جمعه ایلام گفت: نا امیدی و ناکارآمد جلوه دادن نظام فتنه جدید دشمنان داخلی و خارجی در آینده است.

به گزارش دیار زاگرس ، به نقل از فارس،   آیت‌الله محمدنقی لطفی  در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت:  نا امیدی و ناکارآمد جلوه دادن نظام فتنه جدید دشمنان داخلی و خارجی در آینده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: نگرش غلط و غیر واقعی روشنفکران غربگرا به اقتصاد درونزای ایران و تکیه همه جانبه به برجام و ضعف و ناتوانی مدیریت تیم اقتصادی دولت سبب ایجاد فاصله طبقاتی و موج جدیدی از فقر و محرومیت به کشور تحویل کرده است.

وی ادامه داد: اغتشاشات چند روز اخیر که به توطئه جدید دشمنان انقلاب اسلامی کلید خورد با ورود قاطع و کوبنده و شکوهمند مردم به صحنه بسته شد، در اینکه این اغتشاشات ،اعتزاضات طبیعی و به حق مردم بود واقعیت امر حاکی از گرفتاری‌های روز افزون اقتصادی و معیشتی مردم طی سال‌های گذشته است.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: هرچند دولت یازدهم و دوازدهم در جهت ساماندهی اقتصادی کشور خدمات قابل توجهی داشته است اما شکوفایی و رونق اقتصادی و خروج از رکود به برجام گره زدند.

وی ادامه داد: از همه مهم‌تر ضعف و ناتوانی مدیریت دولت در برخی عرصه‌ها همانند حقوق‌های نجومی و اختلاس و غارت بیت‌المال توسط افراد نزدیک به کانون‌های قدرت و ثروت و رانتخواری نورچشمی‌ها و تجمع میلیاردها ثروت در دست اقلیت و تشدید فاصله طبقاتی عامل اصلی بر افزایش محرومیت بود.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: علایم این مسایل آن را باید در بیکاری خیل عظیمی از جوانان تحصیل کرده و تعطیلی بسیاری از کارخانه‌ها و کارگاه‌های ورشکستگی برخی بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری و ... جستجو کرد.

لطفی تصریح کرد: دولت می‌توانست برای عبور از این شرایط با مشورت نخبگان اقتصادی راه‌ حل‌های گونانگون در نظر بگیرد.

* اظهارنظر مسؤولان در افزایش قیمت انرژی و قطع یارانه عامل اساسی اغتشاشات بود

خطیب جمعه ایلام گفت: اظهارنظر مسؤولان ارشد اجرایی در خصوص افزایش قیمت انرژی از جمله بنزین و گازوئیل و قطع بخشی از یارانه‌ها و افزایش قیمت برخی کالاهای اساسی سبب و عامل ایجاد ناامنی و بدبینی و در نهایت اعتراضات مردم نسبت به عملکرد اقتصادی دولت بود.

* مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم مسئله اصلی کشور است

لطفی تصریح کرد: مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم مسئله اصلی کشور است که متاسفانه مرد توجه مسؤولان اجرایی کشور قرار ندارد و هر روز مشکلات اقتصادی بیشتر می‌شود و رشد بیکاری و تورم رو به افزایش است و رکورد هنوز پا برجاست و هیچ نشانه‌ای از خروج رکود در اقتصاد کشور وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: دشمنان هم لبه تیغ تیز تبلیغات علیه نظام را در جلوه دادن ناکارآمدی نظام در رفع مشکلات روزمره مردم متمرکز کردند.

* شکست جدید آمریکا در شورای امنیت بزرگترین رسوایی این رژیم فاسد است

لطفی تصرح کرد: شکست جدید آمریکا در شورای امنیت بزرگترین رسوایی این رژیم فاسد است. اقدام اکثریت اعضای شورای امنیت سیلی محکمی را بر چهره سیاه رژیم آمریکا بود که هرگز احتمال داده نمی‌شد.

خطیب جمعه ایلام گفت: برای آمریکایی‌ها نیز غیر قابل باور بود با چنین رسوایی و سرافکندگی و انزوای تاریخی در شورای امنیت مواجه شوند و در این مسئله کاخ سفید رو سیاه شد.

* ملت ایران با حضور در راهپیمایی پشتیبانی از نظام سنگ تمام گذاشتند

امام جمعه ایلام اضافه کرد: ملت ایران با حضور پرشور و حماسی در راهپیمایی و تظاهرات و اعلام پشتیبانی مجدد از نظام و رهبری سنگ تمام گذاشتند و حالا نوبت مسؤولان است که مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را در اولویت اقدام خود قرار دهند.

* دستگاه قضایی لیدرهای اغشاشات اخیر را مجازات کند

لطفی تصریح کرد: دستگاه قضایی لیدرهای اغشاشات اخیر را مجازات کند، رهبران فتنه جدید خاین به انقلاب و نظام و مردم هستند و رحم کردن به آنها میدان دادن به پلنگ تیز دندان است.

* برجام دارای فایده و خسارت برای نظام بود

وی ادامه داد: برجام هم دارای فواید و هم خساراتی برای نظام داشت ، اولین خاصیت برجام آشکار شدن چهره فریبکارانه آمریکا و متحدان غربی او بود که بر هیچگونه عهد و پیمانی ثابت قدم و پایبند نیستند.

خطیب جمعه ایلام گفت: تعطیلی بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای که دستاورد تلاش‌های مخلصانه دانشمندان و دلسوزان بود از خسارت‌های  برجام بود.

لطفی تصریح کرد: خسارت‌های برجام به مراتب بیشتر از فواید آن بود، رهبر فرزانه انقلاب فرمودند دستاورد برجام خسارت محض بود و رئیس بانک مرکزی اظهار داشت که دستاورد برجام هیچ بود.

امام جمعه ایلام گفت: نتیجه برجام تعطیلی مراکز حساس هسته‌ای و اخراج دانشمندان دلسوز اتمی و پلمب کردن مراکز تحقیقاتی که دستاورد زحمات ده‌ها سال رنج و مشقت و فداکاری چیز دیگری نبود.

انتهای پیام

نظر شما