پنجشنبه 29 شهريور 1397
کد مطلب: 17874
تاریخ انتشار : 12 بهمن, 1396 - 10:48
رئیس اداره دامپزشکی چرداول از برخورد با متخلفان و ساماندهی مراکز غیر مجاز عرضه دام و طیور در سطح شهرستان خبرداد.

به گزارش دیار زاگرس ، "جبار فیضی" با اعلام این گفت: تعداد زیادی کشتار دام غیر مجاز در سطح شهرستان بویژه بخش شباب بدلیل موقعیت جغرافیایی به مردم عرضه می شد که با توجه به مسائل بهداشتی، آثار روحی آن در سطح جامعه بویژه کودکان و تاکید مدیران استانی و شهرستان ساماندهی این مراکز در اولویت کاری قرار گرفت.
وی افزود: جلسات متعددی با عرضه کنندگان دام و طیور با حضور فرماندار شهرستان برگزار و ضمن توجیه تمام موارد قانونی ضمن تذکرات خواستار تعامل آنان شدیم که در این موضوع همراهی خوبی از جانب فروشندگان گوشت قرمز و مرغ صورت گرفت.
رئیس اداره دامپزشکی چرداول تاکید کرد: 45 واحد عرضه دام و 15 واحد عرضه طیور در مدت اجرای این طرح ساماندهی شدند و همچنین چهار انبار توزیع کننده غیرمجاز مرغ نیز پلمب شد.
فیضی یادآور شد: هم اکنون 50 قصاب شهرهای سرابله ، شباب و روستای زنجیره سفلی در کشتارگاه صنعتی سرابله با حضور کارشناسان دامپزشکی و شبکه بهداشت دام های خود را کشتار کرده و در سطح شهرستان به فروش می رسانند.
وی همچنین از معرفی 20 متخلف به مراجع قضایی جهت انجام سیر قانونی و برخورد قضایی خبر داد.
فیضی بر نظارت و بازرسی بر کشتار دام و طیور در طول ایام هفته از ساعت 6 صبح تا هفت غروب و نظارت کامل بر کشتارگاه دام سرابله تاکید کرد.

 

ایرنا

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب