پنجشنبه 29 شهريور 1397
کد مطلب: 17986
تاریخ انتشار : 23 بهمن, 1396 - 09:47
مردم روستاهای بخش زاگرس هنوز درخصوص اسکن خود در زلزله مشکلاتی دارند که از مسئولین درخواست پیگیری وضعیت اسکان ومعیشت خود را دارند.

به گزارش دیار زاگرس ، بلایای طبیعی وبحران ها هر لحظه ممکن است که باشند وامسال هم این موضع به خوبی اثبات شد و انواع بحران ها از آتش شوزی گرفته تا زلزله ، برف و... ستاد بحران را حسابی در هر شرایطی آزمایش کردتا کارایی وعدم کارایی آن به همگان ثابت شود.

استان ایلام و به خصوص شهرستان چرداول هم بستر از این قاعده مستثنی نبود وامسال بستر حوادث وبلایای طبیعی بود که مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورد واقدامات گسترده ای را در خصوص ستاد بحران وهمچنین برای آینده هم در حوزه زیرساخت برنامه ریزی می کرد.

بعد از زلزله 5/4 ریشتری در شهرستان سیروان به سبب نزدیکی روستاهای« پنج مزرعه» در بخش زاگرس به دلیل عدم استحکام وبافت قدیمی روستا دچار خساراتی شد که با توجه به سردی هوا وامکان بارش باران وبرف نگرانی هایی در مردم ایجاد شد تا از طرف دولت مورد حمایت قرار گیرند.

مردم روستاهای بخش زاگرس با صدور پیام هایی خواستار خدمت رسانی به همه روستاهای خسارت دیده و همچنین تمهیداتی برای بازسازی منازل تخریب شده شدند تا برخی از مشکلات آنان مرتفع گردد.

دارابی یکی از اهالی روستاهای بخش زاگرس در گفتگو با خبرنگار دیار زاگرس گفت:متاسفانه در پی زلزله برخی از منازل مسکونی در روستاهای بخش زاگرس تخریب شده اند که به برخی روستا نشینان  خدماتی ارائه شده ولی باید در این خصوص از طرف دولت تدبیری برای بازسازی منازل اندیشیده شود.

وی افزود:بافت روستا ها به خصوص در بخش زاگرس قدیمی بوده ودربرنامه ریزی های مسئولین شهرستانی باید فکری به حال بافت قدیمی روستاها کرد.

مراد یگانه فرماندار چرداول دراین باره  اظهار داشت: در مجموع چند روستای شهرستان چرداول دچار زیان‌هایی از زلزله شده و مابقی شهرستان هیچگونه مشکلی ندارد.

وی ادامه داد: طی روز گذشته نیز آخرین بازدیدهای به عمل آمده نیز انجام شد و تعداد 75 تخته چادر دراختیار مردم روستا قرار گرفت ،به طوری که حتی برخی از خانوارهایی ساکن در این دو روستا که فاقد چادر بودند نیز مورد توجه واقع شده و چادر به آنها تحویل شد.

یگانه تصریح کرد: حدود 75 دستگاه والر و دستگاه گرمایشی به خانوارهای این افراد ارائه شده است، البته طی دو مرحله از تمام خانوارهای این روستاها بازدید و سرکشی شد تا بتوان مشکلات آنان را از نزدیک دید و در رفع آنان کوشید.

فرماندار چرداول گفت: افزون بر این کارشناسان و مدیران بنیاد مسکن نیز از این مناطق بازدید کرده و برآورد خسارت انجام داده‌اند و با تشکیل پرونده در صدد پرداخت زیان به مردم منطقه هستیم.

وی ادامه داد: مکاتباتی هم صورت گرفته تا تانکر 19 هزار لیتری سوخت به منطقه اعزام شود تا وقرار است به هر خانوار 200 لیتر سوخت نفت سفیدقرار بگیرد تا مردم بتوانند از این مزیت هم بهره‌مند شوند.

یگانه تصریح کرد: خسارت‌های مردم زلزله‌زده چرداول برآورد شده است و حتی موضوع شهر سرابله نیز در دستور کار قرار گرفته و هیچ مشکلی نیز در این راستا وجود نداردو در حال حاضر نیز منتظر دریافت‌ کمک‌های دولت هستیم تا به جبران خسارت آنان بپردازیم.

 

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب