چهارشنبه 26 دى 1397
کد مطلب: 18023
تاریخ انتشار : 25 بهمن, 1396 - 09:20
رئیس اداره ورزش وجوانان چرداول در نشستی با اصحاب رسانه گفت:دستاورد های حوزه ورزش شهرستان قبل وبعد از از انقلاب قابل مقایسه نیست وامروزه شهرستان چرداول به یکی از قطب های ورزش در استان تبدیل شده است.

به گزارش دیار زاگرس ، حمیرا نیک سرشت در نشستی با اصحاب رسانه گفت؛ قبل از انقلاب این شهرستان تقریبا فاقد هر گونه تشکیلات ورزشی منظم بوده  و حتی اداره ورزش هم وجود نداشته است، و سالن ورزشی اشرفی اصفهانی به عنوان اولین مکان ورزشی شهرستان شناخته شده است و در سال 1361 افتتاح گردید.

وی ادامه داد: پس از انقلاب به تدریج ساخت اماکن ورزشی شروع شدند و هم اکنون به برکت انقلاب اسلامی 7 باب سالن ورزشی، 4 زمین خاکی، یک زمین چمن فوتبال، یک استخر ورزشی، زمین چمن مصنوعی و یک سالن نیمه تمام در بیجنوند در سطح شهرستان برای خدمت به ورزش وجود دارند.

نیک سرشت گفت: امسال خوشبختانه تعداد هیات ها از 16 هیئت به 19 هیئت افزایش یافته که شامل هیئت های کبدی، انجمن های ورزشی و ناشنوایان می شوند و تلاش ما بر این است که در آینده نزدیک هیئت کاراته و شطرنج هم فعال شوند. و نیز تعداد 14 هیئت در بخشهای مختلف شهرستان فعال شدند.

وی افزود:همچنین هیئت همگانی شهرستان جزو فعال ترین هیات های استانی معرفی شده است که بیشترین همایش های پیاده روی خانوادگی، کارکنان و بانوان را در سطح شهرستان برگزار نموده است که  این هیات حدود 400 ورزشکار سازمان یافته آقا و خانم دارد و به صورت سازمان نیافته چیزی بالغ بر هزار  نفر در قالب رشته های پیاده روی و کوهروی و ورزش صبحگاهی به صورت سازمان نیافته  فعالیت دارند . و نیز دو هیت تکواندو و کشتی شهرستان برترین هیتهای استان در ارزیابی عملکرد توسط هیئتهای استان هستند.

رییس اداره ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: فعالیت های این اداره در بعد قهرمانی شامل اعزام 60 تیم (39 تیم آقایان و 21 تیم بانوان) و 38 مورد قهرمانی انفرادی آقایان، 22 مورد قهرمانی بانوان بوده است که 8 نفر در مقام های کشور و 1 نفر در قهرمان جهان دست یافته که حدود 144 مورد در مقام های نایب قهرمانی ، سوم، تیمی در بخش آقایان وخانم ها دارد که نشان از ظرفیت های بالای ورزشکاران این شهرستان دارد.

این مسؤول اضافه کرد: پروژه‌های عمرانی در دست ساخت این دستگاه اجرایی شامل تکمیل سالن ورزشی بیجنوند، احداث چمن هلیلان و چمن شباب، سالن ورزشی آسمان آباد و دوقلوی سرابله بوده که مجموعا با اعتبار دو میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان کار آنها شروع شده است.

نیک سرشت تصریح کرد: در بخش سرانه فضای ورزشی 7 سالن ورزشی در اختیار قابل استفاده و یک سالن نیمه تمام 3 سالن با اداره مدیریتی و 4 سالن در اختیار ماده 88 است و اکنون تعداد 9 باب باشگاه خصوصی در دو بخش بانوان و آقایان در شهرستان فعال است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان چرداول گفت: با این اوصاف تا حال حاضر میزان سرانه ورزشی شامل 49 سانتیمتر برای هر نفر که برنامه‌ریزی برای افزایش سرانه براساس نیازها و اولویت‌ها انجام شده و پروژه‌های چمن هلیلان، چمن شباب، سالن سرابله، سالن آسمان آباد و تکمیل سالن بیجنوند در دست اقدام و یا در حال انجام است که با به بهره‌برداری رسیدن این اماکن چیزی حدود ۲۰ سانتیمتر به ازای هر نفر به سرانه فضای ورزشی شهرستان اضافه می‌شود.

رئیس اداره ورزش وجوانان چرداول تصریح کرد:شهرستان چرداول برای افزایش نشاط وسرانه ورزشی در بخش های زیرساختی ، حمایت ارگان های غیردولتی از ورزشکاران وقهرمانان دچارمشکلاتی بوده که برای انگیزه بخشی جامعه به ورزش به جلب مشارکت های عمومی در حوزه ورزش وجوانان نیاز است تا از این طریق بتوانیم آسیب های اجتماعی در جامعه را از طریق توسعه ورزش کاهش دهیم.

 

انتهای پیام

نظر شما