پنجشنبه 29 شهريور 1397
کد مطلب: 18191
تاریخ انتشار : 3 اسفند, 1396 - 10:27
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام از برگزاری ویژه‌برنامه گرامیداشت سالگرد تأسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در مرکز استان خبر داد.

به گزارش دیار زاگرس ، به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی،  حجت‌الاسلام‌والمسلمین  علی چراغی‌پور با بیان اینکه به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد تأسیس ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور برنامه‌های ویژه در سطح این کانون‌ها برگزار خواهد شد، اظهار کرد: غبارروبی مزار شهدا، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، دیدار اعضای کانون‌های مساجد با استاندار ایلام، گردهمایی اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری، اهدای بسته‌های فرهنگی و کتاب به کانون‌های جدید التاسیس و افتتاح کانون‌های جدیدالتأسیس با حضور مسئولان از برنامه‌های این ایام خواهد بود .

وی با اشاره به اینکه در مراسم گرامیداشت 18 اسفند از فعالان، مدیران نمونه، رابطان خواهر فعال، کتابداران و هیئت‌امنای مساجد و مدیران مسجدمحور تقدیر خواهد شد، گفت: در حال حاضر 295 کانون فرهنگی و هنری در مناطق روستایی و شهر این استان فعالیت دارند که از میزان بیش از 70 درصد در مساجد مناطق روستایی پذیرای جوانان هستند .

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام تصریح کرد: کانون‌های مساجد، بهترین مکان برای فعالیت جوانان در عرصه‌های مختلف دینی، فرهنگی و مذهبی است که ضرورت آشنایی نسل جوان با این مکان‌ها ضرورتی امکان‌ناپذیر است .

چراغی‌پور با بیان اینکه ستاد کانون‌های مساجد کشور بر اساس مصوبه 302 شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1371 راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: امروز شبکه عظیم کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، یکی از وسیع‌ترین و مؤثرترین مراکز فرهنگی نظام اسلامی به شمار می‌رود که مامن و میعادگاه حضور جوانان در فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی است .

  مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، یادآور شد: یکی از اهداف بلند تأسیس کانون‌های مساجد مبارزه و مقابله با تهدیدات فرهنگی و دینی و تهاجم فرهنگی دشمنان علیه ارزش‌ها و باورهای جامعه به‌ویژه نسل جوان بوده  و تاکنون نیز بعد از 25 سال از تأسیس این مراکز فرهنگی، نقش مهمی در این عرصه ایفا کرده است .

 

ایسنا

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب