پنجشنبه 29 شهريور 1397
کد مطلب: 18196
تاریخ انتشار : 3 اسفند, 1396 - 10:48
مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام با اشاره به اینکه 6 واحد صنعتی و خدماتی در این استان به عنوان واحد سبز و دوستدار محیط زیست معرفی شده اند، گفت: ایلام در ردیف استان هایی با میزان آلایندگی صنعتی پایین قرار دارد.

به گزارش دیار زاگرس ، "مازیار سلیمان نژاد" با اعلام این خبر اظهار کرد: هرچند در استان ایلام واحدهای صنعتی چندان زیادی وجود ندارد اما بیشتر این واحدها نیز در راستای فرایند کاهش آلودگی های زیست محیطی حرکت می کنند.
وی افزود: واحدهای صنعتی و خدماتی برای کاهش آلایندگی ها ملزم به ایجاد تصفیه خانه، فیلتراسیون، مدیریت پساب و پسماند هستند و باید پارامترهای زیست محیطی این واحدها مطابق با استانداردهای محیط زیست باشد.
سلیمان نژاد تاکید کرد: در صورتی که میزان آلودگی های این واحدها بیشتر از حد استاندارد باشد، در ردیف واحدهای آلاینده قرار می گیرد و باید این صنایع مقدار آلایندگی زیست محیطی خود را کاهش دهند.
وی گفت: واحدهای آلاینده صنعتی باید با اقدامات زیست محیطی همچون گسترش فضای سبز، رفع نقایص، تهیه و نصب تجهیزات مدرن، کاهش مصرف انرژی، آموزش های زیست محیطی برای کارکنان واحدها و ... میزان آلودگی های زیستی را کاهش یابد.
وی اظهار کرد: 6 واحد صنعتی و خدماتی استان ایلام به تازگی در همایش ملی واحدهای سبز کشور به عنوان واحد سبز معرفی شدند.
سلیمان نژاد اظهار کرد: مجتمع پتروشیمی، شرکت سیمان ، شرکت نفت و خطوط انتقال نفت شهید کوگانی دره شهر، شرکت آرین تجارت مانا، شرکت گاز ایلام و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ایلام به عنوان واحدهای سبز مورد تجلیل قرار گرفتند.
وی گفت: این همایش به منظور ترغیب واحدهای صنعتی و خدماتی فعال در حوزه محیط زیست و همچنین ترویج فرهنگ محیط زیستی در بین واحدهای صنعتی و خدماتی کشور و انتقال تجارب مدیران موفق در زمینه کنترل و کاهش آلاینده های زیست محیطی در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
گفتنی است بر اساس اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام در استان 10 واحد آلاینده وجود دارد.
523 واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری 265 هزار میلیون ریال و ظرفیت اشتغال 9 هزار و 171 نفر در استان ایلام وجود دارد که 183 واحد آن معادل 33 درصد نیمه فعال و یا تعطیل است.

 

ایرنا

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب