پنجشنبه 29 شهريور 1397
کد مطلب: 18307
تاریخ انتشار : 9 اسفند, 1396 - 11:24
رئیس اداره ورزش وجوانان چرداول گفت: حفظ و نگهداری اماکن ورزشی مهمتر از اقدام برای احداث طرح‌های جدید است.

حمیرا نیک سرشت در گفتگو با خبرنگار دیار زاگرس گفت:متاسفانه در برخی از اماکن و فضاهای ورزشی مورد استفاده در سطح شهرستان شاهد عدم بهره‌برداری صحیح هستیم و باتوجه به اینکه تمامی اماکن شهرستان در قالب ماده ۸۸ در اختیار بخش خصوصی است بسیاری از امکانات موجود در سالن‌ها و مجموعه‌های ورزشی به دلیل عدم مراقبت صحیح از سوی برخی مستاجرین و یا خسارات عمدی، با مشکلات فراوانی مواجه شده‌اند.

وی افزود:همانطور که همه میدانیم در حال حاضر حقیقتا برای حفظ و نگهداری اماکن ورزشی شهرستان منابع بسیار محدود است و خسارات وارده به اماکن در برخی موارد با شرایط موجود و در حال حاضر قابل جبران نیست.

نیک سرشت خاطرنشان کرد:متاسفانه ما تقریبا در تمامی اماکن ورزشی شهرستان همواره با این قسم مشکلات مواجهیم و همه ساله بخش قابل توجهی از اعتباراتی که میتواند در بخش حمایت از قهرمانان و یا برای تجهیزات جدید هزینه شود برای جبران خسارات وارده به اماکن به هدر میرود. که  این خسارات در برخی موارد حتی شامل سرقت فنسهای حصارکشی مجموعه های ورزشی شهرستان نیز شده است.

وی با اشاره به ضرورت تلاش همگانی و فرهنگ سازی در رابطه با سالن های ورزشی گفت:دردناکتر از همه این مسائل تخریب اماکن ورزشی  به دست عده معدودی از شهروندان است که بسیار عمل نکوهیده‌ای است. مثلا شیشه سالن های ورزشی و چراغ های روشنایی محوطه که با پرتاپ سنگ شکسته است که این شایسته فرهنگ غنی مردم شهرستان نیست. ما امید برآن داریم که هیچ فرد بالغ و عاقلی دست به چنین اقدامی  نزند و به اماکن عمومی و بیت المال خسارت وارد نکند و در خصوص اموزش فرهنگ صحیح استفاده از اماکن ورزشی به کودکان نیز ما را یاری نمایند.

نیک سرشت بیان داشت:هر چند که یکی از مهمترین عوامل بازدارنده در تخریب های عمدی، دیوار کشی و محصور ساختن مجموعه ورزشی و یا نگهبانی و مراقبت از آنها است،ولی نباید اثر فرهنگ‌سازی حفظ اماکن ورزشی به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای سلامتی و نشاط در جامعه، در نهاد خانواده ها را نادیده بگیریم.

رئیس اداره ورزش وجوانان چرداول تصریح کرد: ما از همه مردم عزیز، فهمیم و ورزشکار، هیات‌های ورزشی شهرستان‌ها خواستاریم و انتظار داریم، ضمن رعایت کلیه موارد فنی و ورزشی در حفظ و نگهداری اماکن ورزشی شهرستان نهایت سعی و تلاش خود به عنوان نمایندگان "فرهنگ ورزش دوستی" این خطه از استان را داشته باشند.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب