پنجشنبه 29 شهريور 1397
کد مطلب: 18411
تاریخ انتشار : 17 اسفند, 1396 - 08:30
معاون قوه قضاییه گفت: رسیدن به مقام قدسی نیازمند نزدیکی به روحیه فاطمه زهرا (س) است.

به گزارش دیار زاگرس ، به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین "هادی صادقی"، معاون فرهنگی قوه قضاییه  در همایش بانوان فاطمی در ایلام اظهار داشت: غرب از زنان ابزاری  برای هوسرانی و تأمین نیاز ثروتمندان استفاده می‌کند.

وی اظهار کرد: در برابر این تفکر، دین مبین اسلام باوجود تفاوت‌های جسمی و روحی و شخصیتی حقوق یکسانی را برای زنان در برابر مردان قرار داده و به برکت انقلاب اسلامی روزبه‌روز جایگاه منزلت بانوان در جامعه ارتقا یافته وزنان توانسته‌اند توانایی‌های خود را در تصدی مسئولیت‌های خطیر ثابت کنند. انسان‌ها در طول تاریخ تلاش کرده‌اند خود را به مقام قدسی رسانده و ازهرجهت به پاکی‌ها و زیبایی‌ها نزدیک شوند.

وی افزود: قداست و پاکی که در حوزه دینی مشاهده می‌شود از جنس پاکی‌های ظاهری ، پست و فرومایه نیست، بلکه از چنان جایگاه و ارزشی برخوردار است که تنها اولیای الهی می‌توانند به این مرحله دست یابند.

معاون قوه قضاییه تأکید کرد: دوری از رذایل دنیوی ، خودپسندی ، پلیدی‌ها و خودخواهی‌ها کلیه آمال بشریت بوده ولی هواهای نفسانی همواره آنان را از رسیدن به درجات قدسی بازداشته است.

رسیدن به مقام قدسی نیازمند نزدیکی به روحیه فاطمه زهرا (س)

حجت‌الاسلام صادقی اضافه کرد: ائمه معصومین (ع) در این میان توانسته‌اند چراغ راه مسلمانان و بشریت برای گام برداشتن در این مسیر باشند و در این میان حضرت فاطمه زهرا (س) همچون گوهری تابناک می‌درخشد و در میان سایر ائمه نیز به‌عنوان مادر امامان شیعه از قرب و منزلت والایی برخوردار است، به جرت می‌توان گفت هرکس در عالم می‌خواهد به مقام قدسی نائل آید، باید هرچه بیشتر خود را با روحیات و خلقیات بانوی دوعالم نزدیک کند.

وی یادآور شد: عموم مسلمانان و به‌ویژه بانوان جامعه اسلامی باید درس ولایت مداری ، پایمردی وزندگی را از زهرای مرضیه (س) فرابگیرند، ایشان در مقام فرزندی ، همسری و مادری نمونه والای یک انسان کامل را به نمایش گذاشته‌اند که در طول تاریخ همتایی برای آم آبی‌ها (س) وجود ندارد.

معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: فاطمه زهرا (س) اولین شهیدِ دفاع از ولایت بوده و با حضور درصحنه اجتماع هنگامی‌که شرایط اقتضا می‌کرد، بزرگ‌ترین مدافع حریم اهل‌البیت (ع) بودند، در کنار این موضوع در آگاهی بخشی و تعلیم بانوان با تشکیل حوزه علمیه در منزل تأثیر بسزایی داشتند.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب