پنجشنبه 29 شهريور 1397
کد مطلب: 18417
تاریخ انتشار : 17 اسفند, 1396 - 10:54
شهرستان چرداول با داشتن آثار تاریخی وطبیعی زیبا آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است.

به گزارش دیار زاگرس ، هر ساله با فرارسیدن ایام نوروز همه حال وهوای دیگری دارند وهوس طبیعت گردی ورفتن به دامان طبیعت را دارند دراین خصوص معرفی جاذبه های گردشگری وفرهنگ سازی هر منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است.

گردشگری هرساله سهم بسزایی از درآمدهای کشور های مختلف را در برمی گیرد وحتی امروزه کشورهایی پیدا شده که با وجود نداشتن پیشینه تاریخی اقدام با ساخت سوابق تاریخی کشورهای دیگری کرده واینگونه نام خود را در سطح دنیا مطرح کرده اند.

ایران اسلامی با وجود داشتن پیشینه های تاریخی واستعداد های طبیعی وطبیعت شگفت انگیز هنوز به سهم خود از گردشگری دست نیافته ودراین خصوص متاسفانه برنامه ای جامع ومدون وجود نداشته وقرار نیست فرهنگ وتمدن مردم ایران وهمچنین طبیعت زیبای چهار فصل کشورمان به تمام مردم دنیا معرفی شود.

شهرستان چرداول دراستان ایلام به واسطه آب و هوای کوهستانی وآثار تاریخی متعددش خود را برای پذیرایی از مهمانان نوروزی مهیا کرده وجاذبه های گردشگری زیبا از هلیلان گرفته تا بخش زاگرس و آسمان آباد و... هرکدام با آثار طبیعی زیبا خود جوله ای از قدرت خالق را نشان می دهند.

جهانبخش طهماسبی رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان چرداول در خصوص جاذبه های طبیعی شهرستان گفت: پل تاریخی کرو دیت در ۴۰ کیلومتری شهر سرابله، تنگه تاریخی شمشه در ۲۰ کیلومتری جنوب سرابله،  تنگ تاریخی تنگ قیر و  تنگ تاریخی طبیعی زنجیره علیا از جاذبه‌های گردشگری چرداول محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه چرداول منتظر میهمانان و گردشگران نوروزی است ، ادامه داد: قلعه تاریخی تنگ قیر ۵۰در  متری روستای تنگ قیر، چهار طاقی موشکان، چهار طاقی طاق گاورین در ۲۰ کیلومتری شهر سرابله و منطقه گردشگری مانشت و بانکول از دیگر مناطق گردشگری چرداول هستند.

طهماسبی تصریح کرد: شهر سرابله با طبیعت بکر و آب شیرین و گوارایش و چشمه‌های خروشان آن در تنگ قیر و تنگ شمشه لذت یک تفریح و گردش را برای گردشگران خارجی و داخلی دو چندان کرده است و این حکایت از این منطقه بسیار زیبا و دیدنی و معتدل دارد.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب