پنجشنبه 27 دى 1397
کد مطلب: 18565
تاریخ انتشار : 21 فروردين, 1397 - 06:28
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری ایلام:
دهکده توریستی در ایلام ایجاد می شود
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری ایلام از برنامه ریزی برای راه اندازی دهکده توریستی در این استان خبر داد.

به گزارش دیار زاگرس ،  به نقل از مهر، حیدر نعمتی در جلسه بررسی ویژگی های این طرح با حضور مجری اظهار داشت: ویژگی های استان ایلام از نظر تنوع آب و هوایی و مناطق جغرافیایی بسیار متنوع است و در کمتر نقطه ای از کشور می توان در عین اینکه دما زیر صفر را تجربه کرد با چندین کیلومتر فاصله به گرمای حتی بالای ۵۰ درجه سانتیگراد رسید.

وی ادامه داد: این تنوع آب و هوایی باعث شده جغرافیای استان ویژگی های منحصربفردی داشته و بتوانیم از مناطق کوهستانی و جنگل های انبوه گرفته تا کویرهای خشک را در این استان داشته باشیم.
وی تاکید کرد: این موقعیت فرصت سرمایه گذاری برای ایجاد زیرساخت های گردشگری در این استان رو دوچندان می کند.

نعمتی گفت: متاسفانه بسیاری از جاذبه های گردشگری استان که می تواند به عنوان منبع درآمد پایداری در استان تبدیل و اشتغالزایی ایجاد کند تاکنون شناسایی و بهره برداری نشده است.

وی از برنامه ریزی برای ایجاد دهکده گردشگری در این استان خبر داد و گفت: مسئولان ارشد استان اهتمام ویژگی ای به حوزه گردشگری دارند و از سرمایه گذاران این بخش حمایت ویژه خواهند داشت.

مجری این طرح نیز گفت: در مرحله نخست قرار است در سطح ۱۰۰ هکتار با احداث ۵۰ سیاه چادر این طرح اجرایی شود.

خداپرست افزود: کشت گیاهان دارویی و خوراکی، پرورش حیوانات اهلی و استفاده از لباس و غذای بومی با توجه به اینکه مورد علاقه گردشگران بویژه توریست های خارجی است در این طرح گنجانده شده است.

 

انتهای پیام

نظر شما