پنجشنبه 29 شهريور 1397
کد مطلب: 18572
تاریخ انتشار : 27 فروردين, 1397 - 07:38
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام:
جرائم فضای مجازی در ایلام افزایش یافته است/ لزوم آموزش کاربران فضای سایبری
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: جرائم فضای مجازی در ایلام افزایش یافته است.

به گزارش دیار زاگرس ، به نقل از پایگاه خبری پلیس، علی جمالی از برنامه‌ریزی این پلیس در سال جاری جهت برگزاری کلاس‌های آموزش همگانی پیشگیری از آسیب‌ها و تهدیدات فضای سایبری در ایلام خبر داد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام اظهار داشت: با توجه به گسترش فضای مجازی در بین اقشار مختلف جامعه متأسفانه به دلیل عدم آگاهی کاربران محترم، جرایم در این حوزه در حال گسترش است و باید تمهیدات لازم در جهت جلوگیری از آن در نظر گرفته شود.

وی در ادامه بیان داشت: در همین راستا پلیس فتا انتظامی استان ایلام در سال ۱۳۹۷ با یک برنامه ریزی گسترده و اعزام کارشناسان پلیس فتا برای جوامع هدف خود با اولویت دانش آموزان مقاطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان کلاس های آموزشی برگزار خواهد کرد.

جمالی تصریح کرد: در این برنامه به صورت دوره‌ای کارگاه‌ها و کلاس های آموزشی پیشگیری از آسیب ها و تهدیدات فضای سایبری و راه‌های مقابله با جرایم در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و اخلاقی و نحوه تنظیمات امنیتی در سیستم های رایانه ای و دیجیتالی برگزار خواهد شد.

رئیس پلیس فتا در پایان از همه مسئولان ادارت دولتی، مدیران مدارس و دبیرستان ها و سایر مراکز و ارگان ها خواست در صورت تمایل به برگزاری دوره جهت هماهنگی با شماره تلفن ۰۸۴۲۱۸۲۳۶۲ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب