سه شنبه 24 مهر 1397
کد مطلب: 18578
تاریخ انتشار : 27 فروردين, 1397 - 07:38
با هدف گرامیداشت یادوخاطره شهید رضایی نژاد صورت گرفت؛
معرفی کتاب «شهید علم» در کتابخانه شهدای زیرتنگ بیجنوند شهرستان چرداول
کتاب «شهید علم» زندگینامه نخبه شهید، داریوش رضایی نژاد در آینه خاطرات در کتابخانه عمومی شهدای زیرتنگ بیجنوند شهرستان چرداول معرفی گردید.

به گزارش دیار زاگرس ، طاهره رستمی، مسئول کتابخانه عمومی شهدای زیرتنگ بیجنوند شهرستان چرداول از برگزاری نشست معرفی کتاب« شهید علم» در محل این کتابخانه خبر داد.

 رستمی گفت: از بیستم فروردین سال 1385 که بر دستیابی ایران به فناوری غنی سازی اورانیوم و راه اندازی یک زنجیره کامل غنی سازی توسط سانتریفیوژهای ساخت ایران اعلام شد، این روز، روز ملی فناوری هسته ای نام گرفت. به همین مناسبت در نشستی ضمن ارائه توضیحاتی درباره فواید انرژی هسته ای کتاب «شهید علم» برای علاقه مندان معرفی شد

وی گفت: این کتاب روایت 106 خاطره متفاوت از دوره های مختلف زندگی شهید داریوش رضایی نژاد است که توسط بستگان، دوستان و همکاران آن شهید بیان شده است.

شهید رضایی نژاد نخبه نابغه ای از عشایر آبدانان ایلام که علم و اخلاق و آرمان خواهی و میهن دوستی را در خود جمع کرده بود در 29بهمن 1359 در آبدانان متولد شد و در تاریخ اول مرداد 1390 توسط رژیم صهیونیستی و با همکاری اطلاعاتی منافقین در یک عملیات تروریستی به درجه رفیع شهادت رسید و در تاریخ درخشان فرهنگ ایرانی جاودانه شد.

کتاب «شهید علم» توسط سیدمحمدحسین حسینی تهیه و تنظیم و انتشارات «دفتر نشر معارف» آنرا منتشر کرده است.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب