چهارشنبه 25 مهر 1397
کد مطلب: 18703
تاریخ انتشار : 17 ارديبهشت, 1397 - 08:11
دپوی غیربهداشتی زباله ها در حاشیه شهرها وکانال های فاضلاب شهری به یکی از مخاطراتی تبدیل شده که ممکن است باعث بیماری مردم در شهرستان چرداول شود.

به گزارش دیار زاگرس ، امروزه رعایت بهداشت وسلامت افراد یکی از مهم ترین فاکتورهای پیشرفت هرجامعه به شمار می رود وپیشرفت وپویایی جامعه در گرو توجه به سلامت محیط وافراد است و از این رو باید دراین خصوص برنامه ای جامع برای سلامت افراد ومحیط داشت.

شهرستان چرداول به عنوان دروازه ورودی استان ایلام در مسیر زائران وگردشگران از نقاط مختلف کشور قرار دارد واز سال های گذشته با مسائل زیست محیطی مانند دپوی کود مرغی، نخاله های ساختمانی ، تجمیع زباله ها در مسیر جاده و نامناسب بودن وضع کانال ها روبه رو است که برخی از این مسائل برطرف شده ولی برخی دیگر هنوز جای کار دارد.

مسئله سلامت ومحیط زیست فقط مختص به یک شهریا مکان نمی شودوهمه از مردم گرفته تا مسئولین باید دراین امرسهیم باشند .

احمدی یکی از اهالی شهرآسمان آباد درگفتگو با خبرنگار دیار زاگرس گفت:کانال اصلی مسیررودخانه شهرآسمان آباد متاسفانه حال وروز خوشی نداردو بیشتر ایام سال از لحاظ بهداشتی کثیف بوده واین احتمال می رود که بیماری مردم را تهدید کند.

وی افزود:تجمیع زباله در حاشیه شهرها و کانال ها چهره زشتی از آن شهر را ارائه می دهد که مسئولان دراین خصوص باید اقدامی انجام دهند.

این شهروند چرداولی تصریح کرد:این موضوع فقط مربوط به مسئولین نیست وهمه اقشار جامعه باید هماهنگ با مسئولین به مبارزه با تجمیع زباله ها در حاشیه ها شهرها وکانال های شهری بپردازند.

با توجه به هشدار کارشناسان محیط زیست وبهداشت مبنی بربیماری زا بودن تجمیع زباله ها در حاشیه شهرها وکانال های فاضلاب این امر ممکن است باعث شیوع بیماری های مختلف گردد که باید برنامه ای جامع برای مبارزه با تجمیع زباله در تمام سطح شهرستان اندیشیده شود.

 

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب