پنجشنبه 29 شهريور 1397
کد مطلب: 18776
تاریخ انتشار : 26 ارديبهشت, 1397 - 08:33
روستاهای محدوده سدسازبن در شهرستان چرداول از توابع استان ایلام بیش از ۱۷ سال است که به واسطه احداث نشدن این سد از توسعه زیرساخت های مختلف کمتر بهره مند شده اند.

به گزارش دیار زاگرس ، روستاهای محدوده سدسازبن روستاهای که بیش از ۱۷ سال است که به واسطه احداث نشدن این سد از توسعه زیرساخت های مختلف کمتر بهره مند شده اند و حال با وقوع زلزله بهمن ماه سال گذشته با مشکلات بیشتری مواجه هستند.

مهدی رستمی از اهالی یکی از روستاهای حوزه سد سازبن  گفت: مردم این روستاها به دلیل پروژه ملی طرح نیروگاه سازبن که مدت ۲۰ سال است از خدمات عمرانی و وام مسکن هیچ استفاده ای نکردند.

وی گفت: هم اکنون نیز با وقوع زلزله ای که در بهمن ماه سال گذشته اتفاق افتاد اواره و بی سرپناه هستند.

اختصاص وام های قرض الحسنه برای واحدهای آسیب دیده

احمد کرمی معاون امور عمرانی استاندار ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در زمینه بازسازی و احداث منازل مسکونی تصمیمات خوبی گرفته شد و مقرر شد که به واحدهای آسیب دیده جهت احداث به هر واحد ۳۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه اختصاص پیدا کند.

وی افزود: همچنین مبلغ ۵ میلیون تومان بلاعوض و پروانه به صورت رایگان جهت این واحدها صادر شود.

کرمی اضافه کرد: در بحث مشکلاتی که مردم در خصوص وام قرض الحسنه این واحدها بیان کردند در بحث ضامن گیری این وام بود که مقرر شد با حضور بانک های عامل به صورت زنجیره ای افراد ضامن هم شوند که این مشکل نیز برطرف شود.

۱۳۶ واحد واجد شرایط دریافت تسهیلات هستند

هاشم مهدوی رئیس بنیاد مسکن شهرستان چرداول در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جهت روستاهای مذکور ۲۰۰ پرونده تشکیل شده که از این تعداد ۱۳۶ واحد واجد شرایط دریافت تسهیلات بودند.

وی افزود: همچنین ۸۹ واحد احداثی و ۳۶ واحد نیز به صورت تعمیراتی بودند که واحدهای تعمیراتی به بانک های عامل معرفی شدند.

بیش از ۱۸ روستا در محدوده سد سازبن وجود دارد که با توجه به بار جمعیتی این روستاها نیازمند توجه بیشتر هستند.

انتهای پیام

 
نظر شما

پربیننده ترین مطالب