چهارشنبه 25 مهر 1397
کد مطلب: 18798
تاریخ انتشار : 29 ارديبهشت, 1397 - 09:53
احمد رضا شریفی نوجوان نخبه چرداولی که توانسته درسنین نوجوانی ربات طراحی کند.

به گزارش دیار زاگرس ، نخبه پروری وشناسایی نخبگان یکی از مواردی است که رهبر انقلاب همواره برآن تاکید داشته اند وبرای بقای هرکشوری تربیت وبکار گیری نخبگان در عرصه های مختلف لازم وضروری بوده وباید درتمامی زمینه ها استعدادهای نخبگان شناسایی وبه کار گیری شوند.

برای تحقق بخشیدن به حمایت از کالای ایرانی ابتدا باید تولید ملی را راه اندازی کرد و تولید ملی جزبا نیروی انسانی خلاق وکارآمد تحقق نمی یابد بنابراین تربیت نخبگان وشناسایی آن ها امری مهم وحیاتی به شمار می آید.

"احمد رضا شریفی" یکی از نخبگان چرداولی است که اختراعات وی ما را برآن داشت تا مصاحبه ای با او داشته باشیم.

خودتان را معرفی کنید

احمد رضا شریفی هستم ساکن روستای باغله از توابع شهرستان چرداول ودانش آموز پایه سوم دوره اول دبیرستان

از کجا شروع کردید؟

به مدت 3 سال است که شروع کرده وبا استفاده از تحقیق وتفحص درباره ربات ها توانستم ربات اختراع کنم

مهم ترین اختراع ؟

مهم ترین اختراع بنده ربات کوهنورد است که قابلیت حرکت تا شیب 40 درصد را داشته وضد آب و ضد گردوخاک بوده که قابلیت فیلم برداری ، آوار بردار ی ودر مواردی فوتبال  را دارد.

دیگر اختراعات؟

ربات زیردریایی با قابلیت حرکت زیردریا وفیلمبرداری ،پهباد با قابلیت فیلمبرداری و برد 50 متر، قایق سرعتی، ماشین مسابقه ) Off-Road ( ، پیش گوشتی برقی، لوله بازکن و پنکه ای  از 24 ساعت فقط یک دقیقه خاموش می شود بدون هیچ گونه شارژری از دیگر اختراعات می باشد.

مهم ترین حامیان ؟

در درجه اول پدر ومادر وسپس سپاه وبسیج به عنوان یکی از حامیان اصلی که جرقه اختراع ربات را در ذهن من ایجاد کردند وآموزش وپرورش وهمچنین پژوهش سرای باقرالعلوم از جمله اشخاص ونهادهایی بودند که تا این لحظه از بنده حمایت کردند.

چه مشکلاتی داشتید؟

مشکلاتی که بوده از عدم حمایت کامل نهادهای مسئول وهمچنین برای طراحی ساخت ربات ها نیاز به هزینه فراوان هست که دراین خصوص به حمایت نهادهای مسئول نیاز داریم

برای آینده چه برنامه ای دارید؟

کمک به تولید ملی وارائه طرح های بزرگ رباتیک در سطح دنیا وهمچنین سربلندی ایران اسلامی در تمامی محافل بین الملل

در پایان باید گفت که با حمایت از این گونه جوانان می توان به رشد فردای ایران اسلامی کمک شایانی کرد و در تمامی زمینه ها به شکوفایی ورشد رسید که لازمه آن فقط اجرای دقیق وظایف نهادهای مسئول است.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب