يكشنبه 29 ارديبهشت 1398
کد مطلب: 18849
تاریخ انتشار : 5 خرداد, 1397 - 07:09
استاندار ایلام در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: دستگاههای اجرایی نباید کارهای روزمره خود را در قالب اقتصادمقاومتی مطرح کنند، بلکه بایستی طرح های تحول آفرین را در حوزه کاری خود ایجاد کنند.

به گزارش دیار زاگرس ، قاسم سلیمانی دشتکی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور اکبری معاون آب و خاک وزارت جهادکشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: کارهای بسیار خوبی در زمینه آب و خاک در استان در دست اجراست که بهره‌برداری از آنها منجر به تحول در بخش کشاورزی استان می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی موضوعات در دستورکار را تا حصول نتیجه مجدانه پیگیری نمایند، تاکید کرد: دستگاههای اجرایی نباید کارهای روزمره خود را در قالب اقتصادمقاومتی مطرح کنند بلکه بایستی طرح های تحول آفرین را در حوزه کاری خود ایجاد نمایند .

استاندار ایلام با اشاره به ظرفیت های استان در زمینه کشاورزی از جمله باغداری، گیاهان دارویی، ماهی در قفس و غیره ابراز داشت: دستگاه مربوطه برای تحول در بخش های مختلف کشاورزی باید برنامه دقیق و کاربردی داشته باشد .

وی همچنین تاکید کرد: باید برای تولید آب در استان برنامه های دقیق در زمینه آبخیزداری و آبخوان داری تهیه و اجرا نمائیم.

رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان با گذری بر وضعیت آب استان و پروژه های در دست اقدام، گفت: با بهره برداری از سد گلال، ۹۰ لیتر آب انتقالی از سد ایلام به پتروشیمی جهت تامین آب شرب شهرها و روستا مورد استفاده قرار می گیرد .

وی به لزوم ایجاد شهرکهای صنعتی بخش خصوصی اشاره و بیان داشت: با ایجاد چنین شهرکهایی، خود سرمایه گذاران شهرکها به دنبال سرمایه گذار جهت سرمایه گذاری در شهرکها می گردند .

استاندار ایلام همچنین تاکید داشت: دستگاههای اجرایی در زمینه جذب سرمایه گذار در حوزه کاری خود جدیت به خرج دهند . 

 

ایسنا

انتهای پیام

نظر شما