يكشنبه 29 ارديبهشت 1398
کد مطلب: 18850
تاریخ انتشار : 5 خرداد, 1397 - 07:11
معاون آب و خاک وزیرجهاد کشاورزی با اشاره به این که در سال های گذشته در بخش آب و خاک استان 442 میلیارد تومان در استان هزینه شده است، گفت : مبلغ 423 میلیارد تومان نیز برای هزینه کرد در این بخش در سال 97 در نظر گرفته شده است .

به گزارش دیار زاگرس ، «علیمراد اکبری» در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به این که تغییر رژیم بارش و تغییر اقلیم منجر به کاهش آب و افزایش تبخیر می‌گردد ، براستفاده درست از منابع موجود تأکید و اظهار کرد : آب و بیکاری می‌تواند مشکلات زیادی را برای کشور ایجاد نماید که لازم است با برنامه‌ریزی درست بر این چالش‌ها غلبه کنیم .

وی با اشاره به برخی از عملکردهای وزارت جهاد کشاورزی از جمله توسعه کشت دانه‌های روغنی و خودکفایی در تولید گندم گفت: هیچ دولتی به اندازه دولت تدبیر و امید در بخش آب سرمایه گذاری نکرده است .

معاون آب و خاک وزیرجهاد کشاورزی با اشاره به این که در سال های گذشته در بخش آب و خاک استان 442 میلیارد تومان در استان هزینه شده است، گفت : مبلغ 423 میلیارد تومان نیز برای هزینه کرد در این بخش در سال 97 در نظر گرفته شده است .

وی با اشاره به این که به احتمال قریب به یقین پروژه های آب و خاک استان مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی در مهرماه به پایان می‌رسند، از توجه استاندار ایلام در زمینه اختصاص اعتبار مناسب از محل منابع استانی به بخش آب تشکر کرد .

اکبری با اشاره به این که نیازمند مدیریت بهره برداری مناسب از پروژه های بخش آب و خاک هستیم ابراز داشت: چنانچه به نحو مناسب از این پروژه ها بهره برداری نکنیم به اهداف مدنظرمان دست پیدا نخواهیم کرد .

وی ضمن تأکید بر تکمیل زنجیره تولید در استان گفت: ما باید از کشت سنتی فاصله بگیریم و نگاه ما از مزرعه به سفره و از جمله سفره های خارجی باشد .

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که ایلام از انزوای جغرافیایی خارج شده است بیان داشت: لازم است در سطح ملی و استان دست به دست هم بدهیم و به توسعه استان کمک کنیم .

اکبری همچنین با اشاره به این که ایلام ظرفیت بالایی در زمینه تولید گلخانه ای دارد گفت: در تلاش هستیم در مرحله ی اول شرکت های گلخانه ای را در سطح 100 هکتار در استان راه اندازی کنیم .

 

ایسنا

 

انتهای پیام

نظر شما