سه شنبه 24 مهر 1397
کد مطلب: 18935
تاریخ انتشار : 22 خرداد, 1397 - 07:40
محیط زیست شهرستان چرداول سال گذشته در مورد مخاطرات جدی قرار گرفته که نیازمند تدبیر مسئولان وهمکاری همگانی برای احیا آن است.

به گزارش دیار زاگرس ، امروزه محیط زیست اهمیت ویژه ای پیدا کرده است ازاین رو نگهداری وحراست از آن وظیفه همگانی است وبنابراین همه در نگهداری آن سهیم هستند.

جمهوری اسلامی ایران به ویژه استان ایلام دارای منابع طبیعی ومحیط زیست ناب وبکری هستند که نیازمند توجه ویژه به آن است از این رو باید برای حفظ ونگهداری آن تلاش کرد وبرنامه ای برای خساراتی که به محیط زیست وارد می شود داشت.

سال گذشته شاهد مشکلات زیست محیطی عدیده ای در سطح شهرستان بودیم، از دپوی کود مرغی گرفته تا ریختن زباله در حاشیه مسیر جاده اصلی و مهمان ناخوانده ای به گرد وغبار که همگی از جمله مخاطرات زیست محیطی شهرستان بودند که با واکنش کارشناسان بهداشت ومحیط زیست همراه بود.

احمدی از فعالان عرصه محیط زیست در گفتگو با خبرنگار دیار زاگرس گفت: متاسفانه سال گذشته شاهد مخاطرات زیست محیطی فراوانی درعرصه منابع طبیعی بودیم که زباله ها یکی از اصلی ترین مخاطرات زیست محیطی هستندوبعد از آن تهدید گونه های جانوری وطبیعی قرار می گیرند.

وی افزود:توسط فعالان محیط زیست ومنابع طبیعی شهرستان اقدامات خوبی برای احیاء درختان وحتی گونه های جانوری صورت گرفته که نیازمند فرهنگ همگانی است.

این فعال محیط زیست اضافه کرد:زباله ها یکی دیگر از مسائلی است که که از منابع طبیعی گرفته تا حاشیه جاده ها را فراگرفته ونیازمند تدبیردراین خصوص است.

یکی دیگر از فعالان عرصه محیط زیست در منطقه هلیلان از تهدید گونه های جانوری دراین منطقه خبرداد ویادآورشد که وضعیت این گونه ها در معرض تهدید قرار دارد.

حجت السلام احمد امرایی امام جمعه چرداول در گفتگو با خبرنگار دیار زاگرس گفت:محیط زیست خانه ماست وباید در حفظ آن کوشا باشیم.

وی افزود:حفظ وحراست از محیط زیست وظیفه همگانی است وهمه باید دراین امر سهیم باشند.

باید گفت که در سال های گذشته براثر بی توجهی هرساله محیط زیست ومنابع طبیعی ما درمعرض خطر قرار گرفته اند وهرزمان برای درمان درد های عرصه منابع طبیعی دیرنیست.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب