سه شنبه 24 مهر 1397
کد مطلب: 18941
تاریخ انتشار : 23 خرداد, 1397 - 06:16
معاون هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام خبر داد
اختصاص 90 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی روستایی به استان ایلام
معاون هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام از اختصاص 90 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی روستایی به استان ایلام خبر داد.

به گزارش دیار زاگرس ، به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام،   ایوب درویشی  در نشست شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان ایلام از اختصاص 90 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی روستایی به استان ایلام خبر داد.

معاون هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام گفت: سامانه کارا با هدف هماهنگی و یکسان سازی اطلاعات بین دستگاهی راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: ضروری است که بانک‌های عامل استان ایلام با توجه محدودیت زمان جذب اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی را هرچه سریعتر پرداخت کنند.

شکرالله شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام نیز در این نشست گفت: تاکنون 14 میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح‌های اشتغالزایی روستایی در مناطق مختلف و بخش‌های استان ایلام پرداخت شده است.

این مسؤول اضافه کرد: ثبت بیشترین طرح‌های اشتغالزایی در بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات و آی‌سی‌تی در سامانه کارا بوده است.

شیرخانی تصریح کرد: سامانه کارا سامانه‌ای است که داوطلبان در آن نام‌نویسی کرده و در استان ایلام تاکنون 9 هزار و 500 نفر در آن نام‌نویسی کرده و در واقع 9 هزار و 500 طرح در آن به ثبت رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: در کمیته‌های شهرستانی و استانی و ... یک هزار و 420 طرح به تصویب رسیده که به تدریج این طرح‌ها مورد بررسی بیشتر قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: از این تعداد طرح نیز تاکنون 118 طرح مصوبه بانکی را دریافت کرده و ردیف و نوبت دریافت تسهیلات قرار دارند.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب