چهارشنبه 28 شهريور 1397
کد مطلب: 18954
تاریخ انتشار : 24 خرداد, 1397 - 09:23
رییس پليس راهنمايي و رانندگي استان از شروع طرح تابستانه پلیس در استان ایلام همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش دیار زاگرس ، سرهنگ"محسن ناصری "  با اعلام این خبر عنوان کرد:طرح ترافيكي تابستان سال 97 به منظور مديريت هوشمند و ساماندهي نظام مند ترافيكي از مورخه 24 خرداد  در استان ايلام همانند ساير استانهاي كشور در معابر درون شهري و برون شهري اجراء و تا   پایان شهریور ماه ادامه دارد.

وی گفت: اهداف اين طرح كنترل حمل و نقل عمومي ، تاكسي ها و اتوبوسها و ... ، هماهنگي با دستگاه هاي امدادي و خدمات رسان و بررسی تصادفات احتمالی و برخورد با تخلفات حادثه ساز مي باشد. 

 ناصری با اشاره به اين مطلب كه بهترين و موثرترين عامل اجراي طرح هاي ترافيكي ، توسعه فرهنگ ترافيك و مشاركت آگاهانه شهروندان قانون مدار است تصریح کرد:آنچه در اجراي اين طرح بايد مد نظر قرار گيرد افزايش حمل و نقل عمومي و ناوگان حمل بار و مسافر و توجه به مشكلات مردم در محدوده اجراي طرح است. 

وي مزاياي اجراي اين طرح را صرفه جويي در وقت و كاهش ترافيك در محدوده شهري دانست و گفت: كميته ويژه اي در اين رابطه تشكيل شده است تا با بكارگيري تجهيزات الكترونيكي و فراهم آوردن زير ساخت ها ، امكان اجراي طرح را براي پليس راهنمايي و رانندگي فراهم كنند. 

این مقام مسئول در بخش ديگري از سخنان خود ، فرهنگ سازي در حوزه ترافيك و جلب مشاركت هاي همگاني با توجه به اهميت سهم مردم در تامين امنيت ترافيكي را در كاهش حوادث و تصادفات رانندگي و آسيب هاي ناشي از آن بسيار موثر دانست و از خبرنگاران و اصحاب رسانه ها خواست در اين خصوص همچون گذشته يار و ياور پليس راهنمايي و رانندگي ايلام باشند.

رييس پليس راهنمایی و رانندگی استان در پايان گفت: آرزوي ما اين است كه هم استاني هاي عزيز ما سفر بدون تصادف و بدون كشته را سپري نمايند و همه بايد كمك كنيم تا اين هدف محقق گردد و در اجراي قانون و مقررات همه دستگاه ها بايد كمك كنند تا به فرهنگ تبديل گردد.

 

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب