پنجشنبه 29 شهريور 1397
کد مطلب: 19108
تاریخ انتشار : 9 تير, 1397 - 07:29
رئیس دادگستری چرداول خبرداد؛
رسیدگی به بیش از 9 هزار پرونده در سال گذشته
رئیس دادگستری چرداول گفت: بیش از 9 هزار و 65 پرونده سال گذشته به حوزه قضایی این شهرستان وارد شد که نسبت به سال ماقبل 14 درصد رشد داشته است.

به گزارش دیار زاگرس ،سید علی نوربخش  اظهار کرد: آمار پرونده های قضایی شهرستان چرداول بالاست که این هشداری جدی برای مسئولان در تمام حوزه ها بویژه مسائل خانوادگی ، اجتماعی و مالی است.
وی افزود: از این میزان پرونده های وارده به دادگستری شهرستان چهار هزار و 812 فقره در دادسرا و چهار هزار و 253 پرونده نیز در دادگاه ثبت شده که نسبت به مشابه سال گذشته 14 درصد افزایش داشته است.
رئیس دادگستری چرداول یادآور شد: جرم سرقت تعزیری با افزایش 50 درصدی بالاترین پرونده را طی مدت یاد شده داشته و مطالبه مهریه، طلاق توافقی و ضرب و جرح در ردیف های بعدی قرار دادند.
نوربخش شوراهای حل اختلاف را بازوی توانمند دستگاه قضایی برشمرد و اضافه کرد: هم اکنون 17 شعبه شورای حل اختلاف شامل هشت شعبه شهری و 9 شعبه روستایی که سه شعبه حکمی و مابقی سازش هستند با 70 نفر نیرو اجرایی مشغول به فعالیت هستند.
وی تاکید کرد: طی یکسال گذشته چهار هزار و 425 فقره پرونده به شوراهای حل اختلاف شهرستان ارجاع شد که نسبت به دوره مشابه سال ماقبل24 درصد رشد داشته است.
وی دعاوی خانوادگی و عدم پرداخت تسهیلات بانکی را از مهم ترین مشکلات حوزه قضایی دانست و گفت: سال 96 بیشترین و بالاترین آمار در موضوع دعاوی خانوادگی و مهریه بوده که هشداری جدی برای مسئولین و مردم است.
رئیس دادگستری چرداول افزود: آمار ازدواج در برابر آمار طلاق مساوی است و در جاهایی آمار طلاق نیز بیشتر است که خود یک معضل بزرگ اجتماعی در سطح جامعه محسوب می شود.
نوربخش خواستار تقویت اورژانس اجتماعی، ارتقای انسجام برنامه های اجتماعی، آموزش مهارت های اجتماعی توسط ارگان های ذیصلاح شد و گفت: راه اندازی دفتر قضایی، نصب و راه اندازی شبکه داخلی شوراهای حل اختلاف، سیستم مدیریت جامع قضایی و ثبت پرونده ها، ارسال ابلاغیه ها بصورت الکترونیکی برای مردم و راه اندازی سامانه ثنا در جهت کاهش زمان دادرسی و حفظ شان و کرامت انسانی مردم و نوسازی تمام سخت افزارهای دادگستری از برنامه های اجرا شده در جهت اصلاح ساختار ادرای در مجموعه دادگستری شهرستان چرداول بوده است.

انتهای پیام

نظر شما

پربیننده ترین مطالب